OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Adwentu – 29.11.2015 r.

 • -

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Adwentu – 29.11.2015 r.

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent i nowy Rok Liturgiczny, który w polskim kościele będziemy przeżywać pod hasłem: ”Nowe życie w Chrystusie”. Rozpoczęty Adwent jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego oraz oczekiwanie na powtórne przyjście Jezusa na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest ,,okresem” pobożnego i radosnego oczekiwania. Roraty o godz. 17:00. Zapraszam dzieci i młodzież z lampionami, dorosłych i wszystkich parafian do wspólnej modlitwy adwentowej.

 2. W pierwszą niedzielę Adwentu, 29 listopada, już po raz XXII  rozpocznie się Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – największa ogólnopolska akcja Caritas. W tym roku jej hasłem są słowa „Głodni Miłosierdzia”. Parafialny zespół Caritas będzie rozprowadzał świece wigilijne z logo Caritas, które – mamy nadzieję – znajdą swoje miejsce na wielu wigilijnych stołach. Ich płomień jest znakiem solidarności z najbardziej potrzebującymi dziećmi w Polsce i na świecie. (świec: duża 12 zł, mała 5 zł)- uzyskaną nadwyżkę z ofiar złożonych za świece pozostanie do dyspozycji w parafii na pomoc potrzebującym rodzinom z naszego terenu. Przypominając o tym, jak wielką wartością dla rodziny i społeczeństwa są dzieci, poprzez rozprowadzanie wigilijnych świec zbieramy fundusze na pomoc dzieciom z ubogich rodzin, świadczoną częściowo przez parafie.
  Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom


 3. Spowiedź św. w parafii przed świętami będzie w piątek 18.XII. br. Przez okres Adwentu trwa szczególna akcja trzeźwości.

 4. W środę po mszy św. adoracja NS wynagradzająca za grzechy świata i parafii. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Puziewicz Zofii.

 5. W tym tygodniu przypada I-y czwartek, I-y piątek, I-a sobota miesiąca, spowiedź w I-y piątek od godz. 16:00, odwiedziny chorych od godz. 8:00, w I-ą sobotę zmiana tajemnic różańcowych, składka na Radio Maryja i TV Trwam.

 6. W sobotę 5.XII. rozpoczyna się Triduum modlitw dla młodzieży żeńskiej przed uroczystością niepokalanego poczęcia NMP.

 7. W przyszłą niedzielę I-a niedziela miesiąca, składka na cele diecezjalne, to też II niedziela Adwentu, która jest dniem modlitwy za kościół na wschodzie i będzie zbiórka ofiar do puszek po mszach św.

 8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby: 1)Krupa Grażyna, 2)Dudek Anna, 3)Tama Krzysztof, 4)Chytra Grzegorz, 5)Jastrząb Maria, 6)Panek Maria, 7)Bogaczowie, 8)Frączek Kazimiera.

 9. Msze św. w tygodniu o godz. 17:00, w sobotę też rano o godz. 7:00.

 10. Próba scholi w czwartek o godz. 16:00.

 11. Pan Organista będzie kontynuował roznoszenie opłatków na stół wigilijny. Przy okazji otrzymania opłatków składamy ofiary. Ofiara ta to okazanie wdzięczności panu organiście za pracę wśród nas, jako wynagrodzenie całoroczne.
  W sobotę /5 grudnia br. od godz. 9:00 do ok. 20:00/ od Remizy OSP prawą i lewą stroną w kierunku Krzemienicy tj. od domu 211 do figurki św. Antoniego oraz w kierunku p. Jana Rejmana granica Strażów-Krzemienica do domu 55.

  W niedzielę /6 grudnia br. od godz. 12:00 do godz. ok 16:00/ na Zagumnie w stronę kościoła prawą i lewą stroną – od domu 65 do domu 101.


INTENCJE MSZALNE 30.11 – 06.12.2015 r.


 

Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


Trasa Pana Organisty na sobotę 5.12.2015 r. od godz. 09:00 do ok. 20:00


Trasa Pana Organisty na niedzielę 6.12.2015 r. od godz. 12:00 do ok. 16:00


Ograniczenia

W świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na wrzeszień 2021 brzmi:Intencja powszechna – Ekologicznie zrównoważony styl życia Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.
Dziś obchodzimy

św. Jadwigi Śląskiej, wspomnienie

Imieniny

Florentyny, Gawła

Myśl dnia
Piękno bez dobroci jest jak dom bez drzwi, okręt bez wiatru, źródło bez wody. przysłowie włoskie
Czytania

Rz 4, 13. 16-18 • Ps 105 • Łk 12, 8-12 liturgia dnia

Przejdź do paska narzędzi