Zabierz Betlejemskie Światło Pokoju do domu

  • 0

Zabierz Betlejemskie Światło Pokoju do domu

Category : Komunikaty Kurii

Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna akcja organizowana przez skautów i harcerzy, którzy rozprowadzają światło zapalone w Bazylice Narodzenia Pańskiego w Betlejem. W tym roku akcja przebiega ona pod hasłem „Światło służby”.

W Rzeszowie Betlejemskie Światło Pokoju będzie można odebrać w niedzielę, 20 grudnia 2020 r., w następujących miejscach:

  • katedra (dolny kościół), al. Sikorskiego 21
  • kościół św. Józefa Sebastiana Pelczara, ul. Lwowska 46
  • kościół Farny, plac Farny 5
  • kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, ul. Krakowska 18
  • Dom Diecezjalny Tabor, ul. Połonińska 25

Ponadto w Wigilię, 24 grudnia, będzie można odebrać Betlejemskie Światło Pokoju od harcerzy na Rynku w Rzeszowie w godzinach od 9 do 10 oraz od 12 do 13.


Ograniczenia ilości wiernych

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 7 do 29 listopada br. w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 31 osób.

Ważne!

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na styczeń 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna – Braterstwo ludzkie Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę życia w głębokim braterstwie z braćmi i siostrami innych religii, w postawie modlitwy za siebie nawzajem i otwartości na wszystkich. Luty

Przejdź do paska narzędzi