Wystawa „Sąsiedzka krew. Ludobójstwo wołyńsko-galicyjskie 1943–1945”

  • 0

Wystawa „Sąsiedzka krew. Ludobójstwo wołyńsko-galicyjskie 1943–1945”

W kościele Miłosierdzia Bożego w Palikówce zaprezentowana zostanie wystawa „Sąsiedzka Krew…” przedstawiająca informacje o zbrodni dokonanej na Polakach w 1943 r. przez ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu i w Galicji Wschodniej.

Wystawę można oglądać i prelekcji pt. “Wołyń’43. Walka o pamięć – walka o Polskę. W 8O.rocznicę ludobójstwa dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich na Polakach z Wołynia i z Galicji Wschodniej” wysłuchać w niedzielę, 29 października 2023 roku, w kościele Miłosierdzia Bożego w Palikówce, po Mszach Świętych o g. 7:30; 9:00; 10:30.
Prelekcje wygłoszą: prof. nadzw. dr hab. Adam Kulczycki, prezes Instytutu Dziedzictwa Kresowego im. Ugody Hadziackiej i Pan mgr Leszek Smyrski.
W kościele Miłosierdzia Bożego w Palikówce można będzie nabyć książki o tematyce rzezi na Wołyniu i w Galicji Wschodniej.


Przejdź do paska narzędzi