Wielki Czwartek i Triduum Paschalne w radiu, telewizji i Internecie.

Wielki Czwartek i Triduum Paschalne w radiu, telewizji i Internecie.

Przedstawiamy wybrane transmisje nabożeństw obejmujących Mszę Krzyżma w Wielki Czwartek i Triduum Paschalne.

Przedstawione transmisje obejmują radio i telewizję – zachęcamy również do korzystania z transmisji internetowych, które przygotowało wiele parafii.

Nabożeństwa z katedry rzeszowskiej są dostępne na kanale YouTube „Katedra Rzeszowska”: https://www.youtube.com/channel/UC8SBDLupR3gO–r3FtOmzkg.

Ramówka Katolickiego Radia VIA, obok zaprezentowanych, okolicznościowych transmisji, obejmuje również stałe, codzienne modlitwy: 5.30 – Godzinki o Męce Pańskiej; 6.00 – modlitwy poranne; 12.00 – Anioł Pański; 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia; 20.30 – Różaniec.

WIELKI CZWARTEK

godz. 10.00 – Radio VIA – Msza Krzyżma z katedry rzeszowskiej.
godz. 10.00 – Telewizja TRWAM – Msza Krzyżma z Bazyliki św. Piotra w Watykanie.
godz. 15.00 – TVP 3 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.
godz. 18.00 – Radio VIA – Msza Wieczerzy Pańskiej z katedry rzeszowskiej.
godz. 18.00 – Radio RZESZÓW – Msza Wieczerzy Pańskiej z kościoła św. Krzyża w Rzeszowie.
godz.18.00 – Telewizja TRWAM, Radio PROGRAM 1 – Msza Wieczerzy Pańskiej z Bazyliki św. Piotra w Watykanie.
godz. 18.00 – TVP 1 – Msza Wieczerzy Pańskiej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze.

WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ

godz. 15.00 – Radio VIA – Koronka do Bożego Miłosierdzia i nowenna przed uroczystością Bożego Miłosierdzia z kościoła św. Krzyża w Rzeszowie.
godz. 15.00 – TVP 3 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.
godz. 15.15 – Radio VIA – Droga Krzyżowa z kościoła św. Krzyża w Rzeszowie.
godz. 18.00 – Radio VIA – Liturgia Męki Pańskiej z katedry rzeszowskiej.
godz. 18.00 – Radio RZESZÓW – Liturgia Męki Pańskiej z kościoła św. Krzyża w Rzeszowie.
godz. 18.00 – Telewizja TRWAM – Liturgia Męki Pańskiej z Bazyliki św. Piotra w Watykanie.
godz. 18.00 – TVP 1 – Liturgia Męki Pańskiej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze.
godz. 21.00 – TVP 1, TV TRWAM, Radio MARYJA – Droga Krzyżowa z placu Świętego Piotra z udziałem papieża Franciszka.

WIELKA SOBOTA

godz. 10.00 – Radio VIA – Poświęcenie pokarmów w kościele św. Krzyża w Rzeszowie.
godz. 15.00 – Radio VIA – Koronka do Bożego Miłosierdzia i nowenna przed uroczystością Bożego Miłosierdzia.
godz. 15.00 – TVP 3 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.
godz. 18.00 – TVP 1 – Wigilia Paschalna z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze.
godz. 19.00 – Radio RZESZÓW – Wigilia Paschalna z kościoła św. Krzyża w Rzeszowie.
godz. 19.30 – Telewizja TRWAM, Radio MARYJA – Wigilia Paschalna z Bazyliki św. Piotra w Watykanie.
godz. 20.00 – Radio VIA – Wigilia Paschalna z katedry rzeszowskiej.
godz. 20.00 – TVP 1 – Orędzie metropolity przemyskiego abp. Adama Szala na Wielkanoc.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

godz. 6.00 – TVP 3 – Msza św. rezurekcyjna z katedry rzeszowskiej.
godz. 6.00 – Radio VIA – Msza św. rezurekcyjna z katedry rzeszowskiej.
godz. 7.00 – TVP 1 – Msza św. z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie.
godz. 8.00 – Radio RZESZÓW – Msza św. z kościoła św. Krzyża w Rzeszowie.
godz. 9.00 – Radio VIA – Msza św. z Bazyliki bernardynów w Rzeszowie.
godz. 9.00 – Telewizja POLSAT NEWS – Msza św. z Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
godz. 10.00 – TVP 1, Telewizja TRWAM, Radio MARYJA – Msza św. z Watykanu wraz z papieskim błogosławieństwem „Urbi et Orbi”.