Ponad 1000 paczek od św. Mikołaja i Caritas Diecezji Rzeszowskiej dla dzieci i osób z niepełnosprawnością

  • 0

Ponad 1000 paczek od św. Mikołaja i Caritas Diecezji Rzeszowskiej dla dzieci i osób z niepełnosprawnością

Category : Komunikaty Kurii

Bez względu na liczbę lat, wszyscy cieszą się ze wspomnienia św. Mikołaja, który kojarzy się z obdarowywaniem prezentów , na wzór historycznej postaci, którą był żyjący na przełomie III i IV wieku biskup Mikołaj. Caritas Diecezji Rzeszowskiej naśladuje tę postawę przez cały rok, a tym bardziej 6 grudnia. Z tej racji, do auli Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie zaproszono 400 dzieci oraz osób z niepełnosprawnością. O randze spotkania świadczy obecność bp Jana Wątroby, a także Jerzego Cyprysia wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Karola Ożoga radnego Sejmiku oraz Joanny Ferenc-Bar wicedyrektor MOPS-u w Rzeszowie.

W radosny klimat spotkania wprowadził śpiewem Dariusz Kosak wraz z uczniami Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów z Rzeszowa. Następnie, licznie zebranych gości powitał ks. Piotr Potyrała dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Zwracając się do uczestników spotkania bp Wątroba przypomniał, jak ważna jest dobroć serca, bo dzięki niej możemy na co dzień naśladować św. Mikołaja. Część artystyczna została przygotowana przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie wraz z nauczycielami dyrektorem szkoły Andrzejem Szymankiem, a także Joanną Kocór, Sławomirem Gołąbem i Edytą Jagodą. Na jej zakończenie na scenie pojawił się oczekiwany przez wszystkich św. Mikołaj. W dialogu z widownią powiedział: „Dziękuję wszystkim dzieciom, które tutaj przyjechały; dziękuję osobom z niepełnosprawnością; dziękuję zaproszonym gościom: dziękuję za to, że innym pomagacie! Bo to jest właśnie Caritas!”

Wielka radość była widoczna na twarzach setek osób, które otrzymały prezenty: słodycze, maskotki, przybory szkolne… Wśród obdarowanych były dzieci z ubogich rodzin, podopieczni domu dziecka, osoby z niepełnosprawnością. W najbliższym czasie prezenty od św. Mikołaja i rzeszowskiej Caritas otrzymają kolejne grupy dzieci oraz dorosłych w trudnej sytuacji.

W czasie spotkania Biskup Jan Wątroba wręczył okolicznościowy grawerton i podziękował Danielowi Jakubowskiemu wicedyrektorowi rzeszowskiej Caritas za 20 lat pracy w Caritas Diecezji Rzeszowskiej i służby potrzebującym.

ks. Piotr Potyrała

Zdjęcia: Radio Via


Przejdź do paska narzędzi