Papież do Polaków: Kontynuujcie zainicjowane przez św. Jana Pawła II dzieło nowej ewangelizacji

  • 0

Papież do Polaków: Kontynuujcie zainicjowane przez św. Jana Pawła II dzieło nowej ewangelizacji

Idąc za przykładem św. Jana Pawła II, kontynuujcie zainicjowane przez niego dzieło nowej ewangelizacji – powiedział papież Franciszek w pozdrowieniach skierowanych do pielgrzymów polskich zgromadzonych na środowej audiencji generalnej.

Publikujemy pełny tekst pozdrowień:

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków. W ubiegły poniedziałek wspominaliśmy 45. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Za jego pontyfikatu z wielką mocą wybrzmiało wezwanie do otwarcia drzwi Chrystusowi. Wydało to owoce zarówno w postaci osobistych nawróceń, jak i przemian społecznych w wielu krajach zamkniętych dotąd na Chrystusa. Idąc za przykładem tego świętego Papieża, kontynuujcie zainicjowane przez niego dzieło nowej ewangelizacji. Z serca wam błogosławię.

vaticannews / BP KEP


Przejdź do paska narzędzi