Ogłoszenia duszpasterskie 8 Niedziela zwykła – 03.03.2019r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 8 Niedziela zwykła – 03.03.2019r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu po południu od godz. 15:30. Składka na WSD w Rzeszowie.

2. Od poniedziałku Msze św. w tygodniu o godz. 18:00.

3. W poniedziałek święto św. Kazimierza Królewicza i dzień imienin ks. Bpa Kazimierza, modlimy się w jego intencji.

4. W środę początek Wielkiego Postu 40 – dniowego okresu, w którym przez słuchanie słowa Bożego, Modlitwę, Pokutę i czynną miłość bliźniego kościół przygotowuje się do Świąt Paschalnych. Zapraszam w środę na Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7:00 i 18:00; w piątek na drogę krzyżową dla dzieci o godz. 16:30 (dzieci za udział otrzymają planszę ze znaczkami), dla wszystkich o godz. 18:00; w niedzielę gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15:30. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. Od środy popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu wypadają kwartalne dni modlitw o Ducha Pokuty. W środę popielcową obowiązuje post ilościowy i jakościowy. Kościół w Polsce zachęca do abstynencji od alkoholu i używek.

6. W środę od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu grupy intronizacyjnej za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne.

7. W czwartek pierwszy czwartek miesiąca. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Pasierb Emilii.

8. W przyszłą niedzielę w parafii będziemy gościć o. Redemptorystę Ryszarda Niziołka, który nas wprowadzi w okres wielkiego postu i zapowie misje parafialne, które będziemy przeżywać od niedzieli Miłosierdzia Bożego do pierwszej niedzieli maja, połączone z odpustem parafialnym i jubileuszem erygowania parafii oraz rocznicy konsekracji kościoła.

9. W piątek po drodze krzyżowej i Mszy św. spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z kl. VIII i 3 gimnazjum.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby: 1)Zofia Werle, 2)Krystyna Pitera, 3) Aldona Bałuszyńska, 4)Bogdan Kopeć, 5)Agata Czarnożycka, 6)Magdalena Dybowska, 7)Barbara Krupa, 8)Dorota Śmigiel, 9)Katarzyna Świerk, 10)Małgorzata Mendrala.

11. Msze św. w tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 7:00 i 18:00.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


Komunikaty Kurii na VIII Niedzielę Zwykłą, 3 marca 2019 roku

Modlitwa na ulicach Rzeszowa – Droga Krzyżowa Krzyżowa ulicami Rzeszowa


Ogłoszenie społeczne

Dyrektor zespołu szkół w Strażowie informuje, że od 1 marca rozpoczęły się zapisy dzieci do nowego przedszkola oraz do klasy pierwszej szkoły podstawowej. Zapisy trwać będą do końca marca. Karty zapisu są udostępnione w przedszkolu. Można je również pobrać i wydrukować ze strony internetowej przedszkola. Karty zapisy do klasy pierwszej można pobrać w sekretariacie szkoły.


Ograniczenia

W świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na wrzeszień 2021 brzmi:Intencja powszechna – Ekologicznie zrównoważony styl życia Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.
Dziś obchodzimy

św. Jadwigi Śląskiej, wspomnienie

Imieniny

Florentyny, Gawła

Myśl dnia
Piękno bez dobroci jest jak dom bez drzwi, okręt bez wiatru, źródło bez wody. przysłowie włoskie
Czytania

Rz 4, 13. 16-18 • Ps 105 • Łk 12, 8-12 liturgia dnia

Przejdź do paska narzędzi