Komunikaty Kurii na VIII Niedzielę Zwykłą, 3 marca 2019 roku

  • 0

Komunikaty Kurii na VIII Niedzielę Zwykłą, 3 marca 2019 roku

Category : Komunikaty Kurii

4 marca w liturgiczne święto św. Kazimierza Królewicza przypada Dzień Imienin pierwszego Biskupa Rzeszowskiego, biskupa seniora Kazimierza Górnego. Dostojnego Jubilata polecajmy w naszych modlitwach wypraszając dla niego, za wstawiennictwem Świętego Patrona, potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo.

W dniu 8 marca (piątek) na ulicach Rzeszowa zostanie odprawiona Droga Krzyżowa. Nabożeństwo rozpocznie się pod Krzyżem Pamięci Ofiar Komunizmu na Placu Śreniawitów o godz. 18. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej zostanie odprawiona msza św. w bazylice OO. Bernardynów.

Wielkopostny dzień skupienia dla kapłanów będzie miał miejsce w sobotę 9 marca: o godz. 10.00 – w kościele ojców kapucynów w Sędziszowie Małopolskim; o godz. 14.00 w sanktuarium w Dębowcu oraz w poniedziałek 11 marca: o godzinie 15.00 i o godz. 19.00 – w Domu Diecezjalnym „Tabor” w Rzeszowie. Zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu wszystkich kapłanów.

DD TABOR zaprasza na wielkopostne rekolekcje w dniach 8-10 marca 2019. Ćwiczenia duchowe pt. „ABC miłości według Prymasa Tysiąclecia”, poprowadzi ks. Marian Rajchel – egzorcysta archidiecezji przemyskiej. Rekolekcje są rozważaniem na temat miłości, ukazują warunki jej przyjmowania i przekazywana oraz współczesne zagrożenia skierowane wobec miłości. Są zainspirowane dziełem Społecznej Krucjaty Miłości Prymasa Tysiąclecia. Szczegółowe informacje i zapisy na www.tabor.rzeszow.pl

Zapraszamy na „Nieszpory za Rzeszów” w dniu 6 marca do kościoła farnego o godz. 20.00. Można zapisać się jeszcze na warsztaty muzyki liturgicznej “Muzyka żywa”, które odbywać się będą w kościele oo. Dominikanów w Rzeszowie w dniach 08-10 marca. Informacje na stronie www.rzeszow.dominikanie.pl

Przypominam, że na 16 marca (sobota) zaplanowane są kongregacje kapłańskie w Rzeszowie i Jaśle. Szczegółowy program tych spotkań zostanie podany w następnym tygodniu.

17 marca 2019 będziemy przeżywać Niedzielę “Ad Gentes” czyli Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zachęcamy wszystkich do modlitwy i prosimy o przeprowadzenie zbiórki do puszek. Ofiary można wpłacić w Referacie Misyjnym bądź na konto Diecezjalnego Dzieła Misyjnego: 39 1020 4391 0000 6802 0002 5049.

Instytut Teologiczno-Pastoralny im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie przyjmuje zapisy osób chętnych na Kurs dla fotografów i kamerzystów liturgicznych, który odbędzie się w dniach 12-15 marca 2019 roku. Prosimy o zgłaszanie się oraz o dostarczanie wymaganego kompletu dokumentów. Informacje dotyczące kursu oraz zapisy przyjmowane są w sekretariacie Instytutu Teologiczno-Pastoralnego, tel. 17 871 24 00 e-mail: instyjsp@rzeszow.opoka.org.pl.

Share Button

Informacje na dziś

Papieska intencja na listopad 2019 brzmi:Intencja powszechna: o komunikację i pojednanie. Aby na Bliskim Wschodzie, gdzie wspólnie żyją różnorodne wspólnoty religijne, zapanował duch dialogu i pojednania..

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie