Modlitwa na ulicach Rzeszowa – Droga Krzyżowa Krzyżowa ulicami Rzeszowa

  • 0

Modlitwa na ulicach Rzeszowa – Droga Krzyżowa Krzyżowa ulicami Rzeszowa

            W roku duszpasterskim przeżywanym pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”, pragniemy w szczególny sposób wyrazić wiarę i okazać naszą miłość cierpiącemu Chrystusowi przez wspólne przeżycie Drogi Krzyżowej na ulicach miasta Rzeszowa.

            Nabożeństwo Drogi Krzyżowej rozpocznie się 08 marca br. (piątek) o godz. 18.00 pod Krzyżem Ofiar Komunizmu na Pl. Śreniawitów obok Zamku. Następnie przejdziemy ul. Chopina, Aleją Lubomirskich, ul. 3- go Maja, przez Plac Farny i ul. Sokoła do kościoła OO. Bernardynów, gdzie na zakończenie zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa.

            Zapraszamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie: duszpasterzy, osoby konsekrowane, wszystkich wiernych, a zwłaszcza młodzież. Prosimy przynieść świece.


Organizatorzy nabożeństwa proszą uczestników o przyniesienie świec.

Pierwsza Droga Krzyżowa ulicami Rzeszowa odbyła się w 1996 r. Głównymi pomysłodawcami byli rzeszowscy kombatanci, którzy chcieli upamiętnić ofiary komunizmu. Nabożeństwo rozpoczyna się przy krzyżu – pomniku Ofiar Komunizmu na Placu Śreniawitów ( w rzeszowskim zamku, tuż obok krzyża, znajdowało się więzienie, w którym przetrzymywano, torturowano i mordowano więźniów politycznych). Krzyż niesiony podczas ulicznej Drogi Krzyżowej również nawiązuje do historii XX wieku. Został zrobiony w 1981 r. z inicjatywy Zofii Flig – członkini Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Obwodowym Urzędzie Pocztowym i Telekomunikacyjnym w Rzeszowie – jako wotum dziękczynne za podpisanie Porozumień Rzeszowsko-Ustrzyckich (wotum na co dzień jest przechowywane w kościele farnym w Rzeszowie).

Share Button

Informacje na dziś

Papieska intencja na kwiecień 2019 brzmi:Intencja powszechna: Za lekarzy i personel organizacji humanitarnych, przebywających na obszarach objętych wojną, którzy ryzykują własne życie, by ratować życie innym.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie