Ogłoszenia duszpasterskie 3 niedziela po Narodzeniu Pańskim – Niedziela Chrztu Pańskiego – 10.01.2021r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 3 niedziela po Narodzeniu Pańskim – Niedziela Chrztu Pańskiego – 10.01.2021r.

1. Stolica Apostolska przedłużyła na rok 2021 obchody Roku św. Jakuba. W związku z tym Penitencjaria Apostolska na polecenie Ojca Świętego Franciszka udziela specjalnych odpustów. Warunki ich uzyskania zostały opisane w dekrecie i wykaz kościołów stacjonarnych roku św. Jakuba w Polsce, ustalone przez Konferencję Episkopatu Polski. Najbliższy kościół stacjonarny to w Krzemienicy p.w. św. Jakuba.

2. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły. Kolędy śpiewamy do 2 lutego.

3. W poniedziałek od godz. 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne.

4. W piątek koronkę do Miłosierdzia Bożego prowadzi Caritas Parafialny.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy w kościele Dzień Judaizmu. To też 3 niedziela miesiąca.

6. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Anny Rydzik.

7. Bóg zapłać za ofiary kolędowe składane na tacę. Dzisiaj ministranci po Mszy św. zbierają ofiary do puszek w ramach kolędy na cele ministranckie. Bóg zapłać.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Agata Czarnożycka, 2)Barbara Krupa, 3)Dorota Śmigiel, 4)Katarzyna Świerk, 5)Małgorzata Mendrala, 6)Marta Majerska, 7)Bożena Krzyżańska, 8)Renata Płoch, 9)Tomasz Węgrzyn, 10)Danuta Kuraś.

Intencje mszalne 11.01.2021r. – 17.01.2021r.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życiaOgraniczenia ilości wiernych

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 7 do 29 listopada br. w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 31 osób.

Ważne!

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na styczeń 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna – Braterstwo ludzkie Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę życia w głębokim braterstwie z braćmi i siostrami innych religii, w postawie modlitwy za siebie nawzajem i otwartości na wszystkich. Luty

Przejdź do paska narzędzi