KOMUNIKATY KURII – IV Niedziela Wielkiego Postu, 19.03.2023 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – IV Niedziela Wielkiego Postu, 19.03.2023 r.

Category : WYDARZENIA

1. W związku z powtarzającym się coraz częściej problemem sfałszowanych zaświadczeń dot. katechez przedślubnych i indywidualnych rozmów w poradni życia rodzinnego, bardzo prosimy duszpasterzy o dokładne weryfikowanie okazywanych dokumentów. Wszystkie zaświadczenia wydawane na terenie diecezji rzeszowskiej opatrzone są indywidualnym numerem, powinny zawierać podpis duszpasterza i doradcy życia rodzinnego.

2. 2 kwietnia br. (w Niedzielę Palmową) Wydział Duszpasterski organizuje marsz modlitewny ze św. Janem Pawłem II. Marsz rozpocznie się przy kościele Akademickim św. Jadwigi (ul. Rejtana) w Rzeszowie o godz. 18:00, następnie przejdzie do Katedry Rzeszowskiej, gdzie o godz. 19:00 sprawowana będzie Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa. Po Mszy św. pod pomnikiem św. Jana Pawła II w Parku Papieskim odbędzie się Apel Jasnogórski. Prosimy o poinformowanie wiernych o tej inicjatywie oraz zachęcenie do wspólnego udziału. Zachęcamy do zorganizowania tego dnia w parafiach, inicjatyw modlitewnych (np. nabożeństw, marszy, apeli), które upamiętnią osobę św. Jana Pawła II.

3. 7 maja br. przełożeni, diakoni i klerycy WSD w Rzeszowie w ramach tzw. „Niedzieli Powołaniowej” odwiedzą parafie diecezji, aby zachęcić do modlitwy i troski o nowe powołania, ale również propagować Stowarzyszenie Przyjaciół Seminarium. Prosimy księży proboszczów parafii, którzy chcieliby przyjąć przedstawicieli seminarium o kontakt z ks. M. Rachwalskim (tel. 606 551 331) w terminie do 31 marca br.


Przejdź do paska narzędzi