KOMUNIKATY KURII – II Niedziela Wielkiego Postu, 05.03.2023 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – II Niedziela Wielkiego Postu, 05.03.2023 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. Bardzo proszę wszystkich księży Proboszczów o przesłanie do dnia 10 marca 2023 r. (piątek) aktualnych danych teleadresowych parafii (adres pocztowy, numer telefonu, adres e-mail) oraz aktualnych godzin Mszy św. i nabożeństw. Dane proszę przesłać drogą mailową na adres: kuria@diecezja.rzeszow.pl.

2. Ksiądz Kustosz zaprasza do udziału w uroczystościach odpustowych ku czci św. Józefa w diecezjalnym Sanktuarium św. Józefa w Rzeszowie – Staromieściu.

3. W dniach od 10 do 12 marca w Domu Diecezjalnym TABOR w Rzeszowie odbędzie się prowadzony przez Szkołę Nowej Ewangelizacji św. Pawła VI  Kurs Nowe Życie. Są to rekolekcje adresowane do osób chcących doświadczyć spotkania z Bogiem i pogłębić dar żywej wiary. Zapraszamy szczególnie osoby działające już w różnych ruchach czy wspólnotach. To czas na zapoczątkowanie lub odnowienie swojej więzi z Jezusem i Kościołem. Jest to podstawowy kurs ewangelizacyjny przekazujący Kerygmat, prowadzą go w większości osoby świeckie odpowiednio do tego przeszkolone. Więcej informacji na stronie: www.sne.rzeszow.pl  lub u ks. Piotra Gnata dyrektora SNE (tel. 509 554 335).

4. Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza zaprasza na Wielkopostny Dzień Skupienia Służby Liturgicznej. Spotkanie odbędzie się 11 marca o godz. 20:00 w Domu Diecezjalnym Tabor. Serdecznie zapraszamy.

5. Katolicka grupa odnowy w Duchu Świętym „Miriam” zaprasza na nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie duszy, ciała i psychiki w dniu 8 marca o godz. 18.00 w DD Tabor. W planie: konferencja, Msza Święta i modlitwy.

6. Zachęcamy do przekazania 1,5 % podatku na Katolickie Radio VIA. Wypełniając formularz PIT należy wpisać numer KRS 0000309499, natomiast w polu oznaczonym jako cel szczegółowy wpisać „Radio VIA”. Informacje dotyczące innych form wsparcia diecezjalnej rozgłośni dostępne na stronie www.radiovia.com.pl.

7. Siostry Prezentki ogłaszają rekrutację do klasy pierwszej oraz nabór uzupełniający do klas IV, V, VI i VII Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Rzeszowie. Siostry Prezentki zapewniają dobrą edukację i chrześcijańskie wychowania oraz otaczają serdeczną troską i życzliwością każdego ucznia. Zachęcamy.

8. Instytut Teologiczno-Pastoralny im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie przyjmuje zapisy wszystkich osób chętnych na Kurs dla fotografów i kamerzystów liturgicznych. Dokładny termin rozpoczęcia się kursu zostanie podany po utworzeniu się grupy. Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie, tel. 17/ 871-24-03 lub mailowo: instyjsp@rzeszow.opoka.org.pl.

9. Stowarzyszenie „Opus Dei” zaprasza na rekolekcje kapłańskie.


Papieska Intencja Apostolstwa na czerwiec 2024

Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju

Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

Nr konta parafialnego do wpłat

Numer konta parafialnego do wpłat na witraże do kościoła oraz  remont ogrodzenia na cmentarzu PKO Bank Polski 97 1020 4391 0000 6202 0216 4119.

Liturgia Dnia

Przejdź do paska narzędzi