Ogłoszenia duszpasterskie VI niedziela zwykła – 14.02.2021 r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie VI niedziela zwykła – 14.02.2021 r.

1. Jutro od godz. 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne.

2. W środę początek Wielkiego PostuŚroda Popielcowa i rozpoczęcie 40 dniowego okresu Wielkiego Postu, czasu, w którym przez słuchanie słowa bożego, modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego kościół przygotowuje się do Świąt Paschalnych. Porządek mszy św. z posypaniem głów popiołem godz. 7:00, 9:00, 16:30, 18:00. W środę popielcową obowiązuje post jakościowy i ilościowy. Od środy popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

3. W wielkim poście w piątek Droga Krzyżowa o godz. 17:00, w niedzielę Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15:15. Zapraszam. Na gorzkich żalach składka na dekorację i kwiaty do Bożego Grobu.

4. W piątek trzeci piątek miesiąca koronkę do Miłosierdzia Bożego prowadzi Caritas Parafialny.

5. Składka w przyszłą niedzielę na ogrzewanie kościoła, bo trzecia niedziela miesiąca.

6. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Zofii Kamińskiej.

7. Bóg zapłać za ofiary kolędowe składane na tacę.

8. Caritas Diecezji Rzeszowskiej prosi o przekazanie 1% rozliczenia podatkowego dla organizacji pożytku publicznego; „Caritas Bliźni w Potrzebie”. Dzięki środkom pozyskanym z 1% Rzeszowska Caritas pomaga chorym i niepełnosprawnym, poszkodowanym z pożarach lub innych nieszczęśliwych zdarzeniach. Ulotki na ten cel są na stoliku za ławkami lub informacja na stronie internetowej caritas rzeszowska.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Krystyna Szałęga, 2)Bożena Stec, 3)Irena Barnat, 4)Magdalena Łach, 5)Maria Dec, 6)Aneta Świętoniowska, 7)Maria Kiwała, 8)Tomasz Kiwała, 9)Zofia Ruszel, 10)Grażyna Puziewicz.Ograniczenia ilości wiernych

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 7 do 29 listopada br. w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 31 osób.

Ważne!

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na luty 2021 brzmi:Intencja powszechna – Przemoc w stosunku do kobiet Módlmy się w intencji kobiet – ofiar przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo, a ich cierpienia były dostrzegane i wysłuchiwane.

Przejdź do paska narzędzi