KOMUNIKATY KURII – 6 NIEDZIELA ZWYKŁA, 14.02.2021 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – 6 NIEDZIELA ZWYKŁA, 14.02.2021 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. W rozpoczynającym się tegorocznym Wielkim Poście, biorąc pod uwagę zasady bezpieczeństwa, należy tak zorganizować duszpasterstwo, aby umożliwić jak największej liczbie wiernych bezpośredni udział w nabożeństwach wielkopostnych. Wiadomo, że nie będą się mogły odbyć rekolekcje szkolne. Duszpasterstwo Młodzieży i Wydział Katechetyczny przygotowują materiały, które będzie można wykorzystać podczas nauki religii, spotkań grup duszpasterskich lub w czasie rekolekcji parafialnych.

2. W tym roku nie odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawianej na ulicach Rzeszowa tradycyjnie w pierwszy piątek Wielkiego Postu.

3. Redakcja Audycji Katolickich wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu wiernych, przygotowuje cykl spotkań rekolekcyjnych wielkopostnych dla trzech grup: dzieci, młodzieży i dorosłych. Rekolekcje emitowane będą w TVP3 w dniach od 22 do 24 marca i od 26 do 28 marca br.

4. 21 lutego br. w Rzeszowie, odbędą się obchody 40. rocznicy porozumień rzeszowsko-ustrzyckich. Z tej okazji o godz. 12.00 w katedrze rzeszowskiej odprawiona zostanie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem arcybiskupa Adama Szala.

5. Caritas Diecezji Rzeszowskiej prosi o przekazanie 1% podatku na rzecz osób, którym przez cały rok pomaga Caritas Bliźni w Potrzebie. Dzięki środkom z odpisu podatkowego – pomagamy rodzinom poszkodowanym w pożarach i innych nieszczęśliwych zdarzeniach, wspieramy finansowo ubogich, których nie stać na wykupienie lekarstw, dofinansowujemy leczenie chorych dzieci oraz rehabilitację osób niepełnosprawnych.

6. WSD zaprasza do udziału w serii trzech spotkań online, które mają na celu pomóc w rozeznaniu życiowego powołania. Spotkania odbędą się poprzez platformę Zoom w 3 kolejne piątki 19 lutego, 26 lutego i 5 marca o 20.30. Prelegentami będą księża oraz osoby świeckie (małżeństwo, siostra zakonna, świecka misjonarka, klerycy).
Link do spotkania: Join Zoom Meeting https://us02web.zoom.us/j/89702050118
Meeting ID: 897 0205 0118.


Ograniczenia ilości wiernych

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 7 do 29 listopada br. w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 31 osób.

Ważne!

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na luty 2021 brzmi:Intencja powszechna – Przemoc w stosunku do kobiet Módlmy się w intencji kobiet – ofiar przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo, a ich cierpienia były dostrzegane i wysłuchiwane.

Przejdź do paska narzędzi