Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 31.05.2020r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 31.05.2020r.

1. Dzisiaj kończy się okres wielkanocny.

2. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła.

3. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 17:00, w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne od godz. 17:00, zmiana tajemnic różańcowych, składka na radio Maryja i TV Trwam. Nie ma odwiedzin chorych w pierwszy piątek.

5. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Lidii Jachowicz.

6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1) Andrzej Ruman, 2) Grażyna Pudło, 3) Elżbieta Kopiec, 4) Bogumiła Chmiel, 5) Lucyna Hipnar, 6) Maria Cyrek, 7) Ewa Płach, 8) Ewelina Salach, 9) Jolanta Szubart, 10) Stanisława Lecka.

8. Msze św. w poniedziałek, czwartek, piątek i sobotę o godz. 7:00 i 18:00, wtorek, środa godz. 18:00. W sobotę o godz. 13:00 Msza św. Chrzcielna.

9. Od poniedziałku litania do NSPJ o godz. 18:00 i Msza św., w niedzielę o godz. 15:40.

10. Od 30 maja liczba uczestników Mszy św., bez ograniczeń, ale z zachowaniem odpowiedniej odległości, do kościoła przychodzimy w maseczkach.

Zapowiedzi przedślubne:

1) Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Dawid Paweł Majda, ur. w Rzeszowie, stan wolny, zam. w Hermanowej: Magdaleną Edytą Pasierb, ur. w Rzeszowie, stan wolny, zam. w Strażowie, zapowiedź II.


INTENCJE MSZALNE 01.06 – 07.06.2020 r.


KOMUNIKAT DODATKOWY KURII – Zesłanie Ducha Świętego, 31.05.2020 r.

W związku ze zniesieniem przez Rząd RP z dniem 30 maja br. kolejnych ograniczeń związanych z obowiązującym prawnie stanem epidemii postanawia się co następuje:

  1. W kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego zniesiony zostaje limit osób, z zachowaniem obowiązku zasłaniania ust i nosa przez uczestników z wyjątkiem sprawujących liturgię. Osoby uczestniczące na otwartej przestrzeni są zwolnione z obowiązku zasłaniania ust i nosa pod warunkiem zachowania 2 metrów dystansu od kolejnej osoby.
  2. Z dniem 6 czerwca 2020 r. zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Przypominamy wiernym zapis z Katechizmu Kościoła Katolickiego (nr 2181): Eucha­rystia niedzielna uzasadnia i potwierdza całe działanie chrześcijańskie. Dlatego wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.
  3. Zniesienie limitu liczby uczestników dotyczy również uroczystości pogrzebowych. Należy pamiętać, że podczas procesji żałobnej, która odbywa się już w przestrzeni publicznej, obowiązują odrębne przepisy. Zgodnie z nimi w kondukcie pogrzebowym może brać udział do 150 osób, które zwolnione są z zasłaniania ust i nosa, o ile zachowają 2-metrowy dystans od innych. Jeśli nie są w stanie zachować takiego dystansu mają nadal obowiązek zasłonienia ust i nosa.
  4. Od 31 maja br. przywracamy sposób celebrowania pogrzebów sprzed stanu epidemii. Zatem dozwolone jest odprawianie pogrzebu z trumną (urną) w kościele a następnie na cmentarzu, z zachowaniem powyższych rygorów.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


 

 


Ograniczenia

W świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na sierpień 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Kościół Módlmy się za Kościół, aby otrzymał od Ducha Świętego łaskę i siłę do reformowania się w świetle Ewangelii.

Przejdź do paska narzędzi