Ogłoszenia duszpasterskie 33 Niedziela zwykła – 18.11.2018r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 33 Niedziela zwykła – 18.11.2018r.

1. Dziś 18 listopada br kościół powszechny obchodzi drugi Światowy Dzień Ubogich, to też 3 niedziela miesiąca, składka na potrzeby parafii.

2. W czwartek o godz. 16:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne.

3. W naszej parafii zaczyna działać chór. Prowadzi go pani Piotrowska, nowa parafianka Strażowa. Serdecznie zapraszamy do chóru dorosłych i młodzież którzy potrafią śpiewać. Próby odbywać się będą raz w tygodniu. W tym tygodniu w czwartek na godz. 18:00 do salki katechetycznej.

4. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Pasierb Emilii.

5. W przyszłą niedzielę – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM. Centralne uroczystości odbędą się w katedrze w Rzeszowie.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary (350zł) na cele parafialne. Serdeczne Bóg zapłać Laskowskiej Marii od centrum za sfinansowanie kwiatów i doniczek na ołtarz. Na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Ewelina Smajdor, 2)Elida Jachowicz, 3)Zofia Jachowicz, 4)Elżbieta Wisz, 5)Karolina Grendysa, 6)Zofia Barszczowsa, 7)Krystyna Gunia, 8)Bogusława Panek, 9)Urszula Wisz, 10)Bogusława Mazur.

7. W tygodniu wypominki o godz. 17:00 i Msza święta, w niedzielę wypominki o godz. 15:45 i Msza św., we wtorek o godz. 7:00 i 17:00, a w piątek tylko o godz. 7:00 i wypominki.

8. Są do nabycia gazetki katolickie: Niedziela, Źródło, Gość Niedzielny w cenie 5 zł. W zakrystii są do nabycia kalendarze misyjne na ścianę na rok 2019 w cenie 5 zł.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


Ogłoszenie społeczne
Dyrekcja ZS w Strażowie oraz Towarzystwo Społeczno – Kulturalne „Strażowianie” serdecznie zapraszają mieszkańców Strażowa na wieczór pieśni patriotycznych, który odbędzie się 23 listopada tj. piątek o godz. 16:30 w budynku szkoły. Wspólnym śpiewem pragniemy uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości i złożyć hołd wszystkim tym, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce. W związku z tym Msza święta w piątek będzie tylko rano o godz. 7:00 połączona z wypominkami.


Ograniczenia

Ważne!

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 27 marca do 9 kwietnia 2021 w naszym kościele może przebywać jednocześnie 23 osób pozostali wierni uczestniczą na zewnątrz kościoła 1,5 m odległości od siebie.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą  maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na marzec 2021 brzmi:Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.

Przejdź do paska narzędzi