Ogłoszenia duszpasterskie 32 Niedziela Zwykła – 08.11.2020r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 32 Niedziela Zwykła – 08.11.2020r.

1. Dzisiaj puszka po mszach świętych na rzecz Solidarności z Kościołem Prześladowanym, w tym roku wiernych żyjących w Republice Środkowoafrykańskiej.

2. W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach, kolejnym ograniczeniem ilości wiernych przebywać może w świątyni 1 osoba na 15 m kwadratowych. W naszym kościele od wczoraj może być 31 osób na Mszy św., na zewnątrz 1,5 m od siebie. Bp rzeszowski udzielił wszystkim dyspensy od obowiązku uczestnictwa we mszy św. W niedzielę i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania.

3. W poniedziałek święto rocznicy poświęcenia Bazylikii Laterańskiej.

4. We wtorek od godz. 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adroacja grupy intronizacyjnej za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne.

5. W środę rocznica Odzyskania Niepodległości. Uroczysta Msza św. o godz. 9:00 poprzedzona modlitwami za zmarłych w wypominkach. Nie ma Mszy św. po południu.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Ubogich, to też 3 niedziela miesiąca, składka na ogrzewanie kościoła.

7. W porozumieniu z Radą Parafialną uchwalono, że na pogrzebach będzie zbierana składka na utrzymanie cmentarza. W kościele znajduje się za ławkami też skrzynka, gdzie można składać datki na wywóz śmieci z cmentarza.

8. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Kamińskiej Zofii.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary (150 zł na utrzymanie cmentarza) na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Beata Gaweł, 2)Grzegorz Sikora, 3)Wiesław Sikora, 4)Maria Stępień, 5)Urszula Szybisz, 6)Lucyna Blim, 7)Maria Piersiak, 8)Zofia Kluz, 9)Renata Rydel, 10)Teresa Baraniecka, 11)Anna Koepć.

10. Wypominki w tygodniu o godz. 17:00 i Msza św. w niedzielę o godz. 15:45 i Msza św. Również w poniedziałek, wtorek i czwartek o Msza św. o godz. 7:00. W niedzielę na sumie Chrzest dziecka.


Ogłoszenie organisty:

Dzisiaj na sumie zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Pan organista zacznie je rozprowadzać w środę 11 listopada br. Mamy nadzieję, że podobnie jak i w latach ubiegłych, zostanie przyjęty z życzliwością. Pan organista nie otrzymuje co miesiąc żadnego wynagrodzenia. Zebrana ofiara z opłatków jest jego całorocznym wynagrodzeniem za jego pracę wśród nas. Bądźmy ofiarni.

Ze względu na obecną pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 pan organista nie będzie wchodził do domów parafian. Będzie miał założoną maseczkę, a ofiarę z opłatków będzie przyjmował do puszki. Po każdej wizycie będzie dezynfekował dłonie płynem.  

Pan organista zacznie roznosić opłatki w środę 11 listopada br. w godz. od 10:30 do 20:00. Zacznie od  Krasne kolonia od nr 1063 prawą stroną w kierunku drogi DK94 do domu nr 962 (pan Stanisław Frączek) oraz z powrotem po przeciwnej stronie do skrętu na bażantarnię.
W sobotę 14 listopada w godz. od 9:00 do 20:00 odwiedzi rodziny za bażantarnią w kierunku stadionu do pani Lucyny Guni i uda się w kierunku  domu rodziców ks Jakuba Guni do głównej drogi (skręt na Kerko) i w górę lewą stronę w kierunku drogi DK94 do bażantarni.

Natomiast w niedzielę 15 listopada w godz. od 12:00 do 15:30 i 17:00 do 20:00 odwiedzi Strażów kamieniec od nr.307 i nr 310 prawą stroną do nr 327 (p. Barszczowscy) i z powrotem lewą stroną od nr. 328 do 342. Potem od delikatesów centrum prawą stroną w kierunku do Krasne-kolonia gdzie mieszkają p. Bytnar, Szklarz i p. Marianna Dziadosz do domu nr 351c.


Intencje mszalne 09.11 – 15.11.2020r.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia
Przejdź do paska narzędzi