KOMUNIKATY KURII – 32. Niedziela Zwykła, 08.11.2020 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – 32. Niedziela Zwykła, 08.11.2020 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni (1 osoba na 15 m kwadratowych) biskup rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania.

2. Wszystkie zaplanowane do czasu świąt Bożego Narodzenia formacyjne spotkania kapłańskie jak również adwentowe dni skupienia zostają odwołane.

3. Odwołane zostaje listopadowe Spotkanie Formacyjne Sióstr zakonnych (9 XI). Temat spotkania: Eucharystia i Eschatologia, przemyślmy indywidualnie. Podejmijmy w naszych wspólnotach modlitwę w intencji: ustania epidemii, pokoju i zgody w Ojczyźnie, zmarłych kapłanów, ojców, braci i sióstr zakonnych, oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej diecezji.

4. W dniach od 9 do 29 listopada kuria diecezjalna będzie zamknięta dla interesantów. Wszelkie sprawy proszę załatwiać telefonicznie lub drogą mailową. Sąd biskupi będzie działał realizując zaplanowane wcześniej przesłuchania i inne czynności procesowe.

5. W święto Niepodległości pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie


Ograniczenia ilości wiernych

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 7 do 29 listopada br. w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 31 osób.

Ważne!

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na styczeń 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna – Braterstwo ludzkie Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę życia w głębokim braterstwie z braćmi i siostrami innych religii, w postawie modlitwy za siebie nawzajem i otwartości na wszystkich. Luty

Przejdź do paska narzędzi