KOMUNIKATY KURII – 32. Niedziela Zwykła, 08.11.2020 r.

KOMUNIKATY KURII – 32. Niedziela Zwykła, 08.11.2020 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni (1 osoba na 15 m kwadratowych) biskup rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania.

2. Wszystkie zaplanowane do czasu świąt Bożego Narodzenia formacyjne spotkania kapłańskie jak również adwentowe dni skupienia zostają odwołane.

3. Odwołane zostaje listopadowe Spotkanie Formacyjne Sióstr zakonnych (9 XI). Temat spotkania: Eucharystia i Eschatologia, przemyślmy indywidualnie. Podejmijmy w naszych wspólnotach modlitwę w intencji: ustania epidemii, pokoju i zgody w Ojczyźnie, zmarłych kapłanów, ojców, braci i sióstr zakonnych, oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej diecezji.

4. W dniach od 9 do 29 listopada kuria diecezjalna będzie zamknięta dla interesantów. Wszelkie sprawy proszę załatwiać telefonicznie lub drogą mailową. Sąd biskupi będzie działał realizując zaplanowane wcześniej przesłuchania i inne czynności procesowe.

5. W święto Niepodległości pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie