Ogłoszenia duszpasterskie 21 Niedziela zwykła – 23.08.2020r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 21 Niedziela zwykła – 23.08.2020r.

1. W środę uroczystość NMP Częstochowskiej, w czwartek wspomnienie św. Moniki, w piątek wspomnienie św. Augustyna, a w sobotę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

2. W przyszłą niedzielę w katedrze rzeszowskiej o godz. 12:00 dziękczynienie za tegoroczne zbiory i dzień modlitwy o Boże Błogosławieństwo dla pracy rolników.

3. Parafialny Zespół Caritas w Strażowie zebrał do puszek na pomoc poszkodowanym w Bejrucie kwotę 1637,50 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za dar serca. Bóg zapłać.

4. W piątek od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne.

5. Codziennie pół godziny przed Mszą św. spowiedź, zachęcam do przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania dzieci i młodzież przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

6. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Gancarz Katarzyny.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Magdalena Józefczyk, 2)Marta Szpyrka, 3)Stanisława Pietraszek, 4)Jadwiga Watracz, 5)Halina Barszczowska, 6)Małgorzata Dral, 7)Krystyna Czyż, 8)Danuta Cyrek, 9)Maria Jaworska, 10)Dorota Jaworska.

8. Msze św. w tygodniu o godz. 18:00, we wtorek i w czwartek o godz. 7:00.
Zmarła Irena Macuda z domu Kiwała, pogrzeb w Strażowie w środę o godz. 14:00


Intencje mszalne 24.08 – 30.08.2020r.Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


Podczas wakacji i urlopów zadbajmy o udział w Eucharystii, zwłaszcza w niedziele i święta. Zwróćmy również uwagę na strój, w jakim przychodzimy do kościoła. Niech będzie on godny miejsca świętego.


Ograniczenia ilości wiernych

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 7 do 29 listopada br. w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 31 osób.

Ważne!

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na styczeń 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna – Braterstwo ludzkie Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę życia w głębokim braterstwie z braćmi i siostrami innych religii, w postawie modlitwy za siebie nawzajem i otwartości na wszystkich. Luty

Przejdź do paska narzędzi