Ogłoszenia duszpasterskie 2 niedziela Adwentu – 06.12.2020r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 2 niedziela Adwentu – 06.12.2020r.

1. Dzisiaj obchodzimy XXI Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się za misjonarzy pracujących na Wschodzie. Po Mszy Św. zbiórka ofiar pieniężnych na ich działalność do puszek.

2. We wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. o godz. 9:00 i 17:00. Od godz. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne. W kościele od godz. 12:00 – 13:00 Godzina Łaski, adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszam.
Po południu o godz. 17:00 błogosławieństwo i rozdanie medalików Niepokalanej dla kl. III komunijnej.

3. W tym tygodniu w środę, piątek i sobotę wypadają Kwartalne Dni Modlitw, dawne Suche Dni w intencji prawdziwie chrześcijańskiego życia rodzin. Zachęcamy do ofiar na rzecz ubogich (podarunki świąteczne), do pielęgnowania chrześcijańskich zwyczajów w rodzinie.

4. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Rapiej Aleksandry.

5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1) Alicja Dziadosz, 2) Magdalena Mazur, 3) Dawid Gunia, 4) Halina Malec, 5) Adrianna Laskowska, 6) Lucyna Gunia, 7) Wanda Ślęzak, 8) Barbara Możdżeń, 9) Katarzyna Ignac, 10) Jadwiga Gunia.

6. W Adwencie spowiedź codziennie przed Mszą Św. Nie będzie spowiedzi dekanalnej z księżmi z poza parafii przed świętami, dlatego nie zostawiajmy spowiedzi przed samymi świętami.

7. Msze Św. roratnie w poniedziałek, wtorek, środę, piątek o godz. 17:00.
We czwartek, sobotę o godz. 7:00 rano. Nie ma Mszy Św. po południu.
W poniedziałek, w środę, w piątek Msza Św. też rano o godz. 7:00.

Pan organista kontynuuje roznoszenie opłatków na stół wigilijny. Za tydzień w sobotę 12 grudnia będzie roznosił opłatki od godz. 9:00 do 20:00 na Strażów  zagumnie i za torami do rodziny Strażewskich. W niedzielę od godz. 12:00 do 15:30 oraz od 17:00 do 19:00 będzie roznosił opłatki na Strażów olszyny.


Intencje mszalne 7 – 13.12.2020r.Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życiaOgraniczenia ilości wiernych

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 7 do 29 listopada br. w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 31 osób.

Ważne!

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na styczeń 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna – Braterstwo ludzkie Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę życia w głębokim braterstwie z braćmi i siostrami innych religii, w postawie modlitwy za siebie nawzajem i otwartości na wszystkich. Luty

Przejdź do paska narzędzi