Ogłoszenia duszpasterskie 12 Niedziela zwykła – 21.06.2020r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 12 Niedziela zwykła – 21.06.2020r.

1. Dziś składka na potrzeby parafii i na pomoc dla biednych kościołów. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. W środę uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela, w sobotę wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy.

3. W piątek o godz. 8:00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Dla dzieci i młodzieży spowiedź codziennie pół godziny przed mszą świętą.

4. W piątek od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne.

5. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Brzykowskiej Zdzisławy.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Stanisława Płachta, 2)Jakub Hazik, 3)Bogumiła Domino, 4)Renata Długosz, 5)Krystyna Barnat, 6)Monika Dłurzyńska, 7)Helena Hess, 8)Bogumiła Pasierb, 9)Eliza Lis, 10)Barbara Koń.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 12:00 Msza św. dla dzieci komunijnych. Spowiedź przed pierwszą komunią dla dzieci, rodziców, rodziny w sobotę od godz. 17:00. W czasie pierwszej komunii obowiązują zasady bezpieczeństwa podczas trwania epidemii (w kościele obowiązują maseczki, odległość 2 m od siebie). Na msze św. z racji pierwszej komunii św. Przychodzi tylko najbliższa rodzina czyli rodzice i chrzestni.

8. Msze św. We wtorek o godz. 18:00, w pozostałe dni o godz. 7:00 i 18:00. W sobotę Chrzest dziecka.


Katechezy przedślubne dla narzeczonych odbywają się w okresie pandemii w formie indywidualnej.

Na katechezy należy umówić się telefonicznie.

Zapisy przejmowane codziennie pod nr tel.883 491 495 lub 880 971 418 w godzinach od 19.00 do 20.00.


Katechezy przedmałżeńskie odbywają się w każdą niedzielę o godz. 17:00

Zapisy przejmowane codziennie pod nr tel.883 491 495 lub 880 971 418 w godzinach od 19.00 do 20.00.


INTENCJE MSZALNE 22.06 – 28.06.2020r.Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia
Dyrektor SP w Strażowie ogłasza, że odbieranie świadectw będzie w szkole od godz. 9:00 według ustalonego porządku dla klas, który jest podany do wiadomości dzieciom i rodzicom na stronie internetowej szkoły. Prosi się o zachowanie norm bezpieczeństwa w czasie epidemii i przestrzeganie zaleceń sanepidu (maseczki 2 m odległości, środki dezynfekujące).


Ogłoszenie OKW w Krasnem:
W związku z Wyborami Prezydenta RP wyznaczonymi na dzień 28 czerwca 2020 roku, w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa głosujących i ograniczenia zarażeń koronawirusem, sugeruje się, aby głosujący skorzystali z własnych długopisów.


Ograniczenia

Od 13 czerwca w świątyni obowiązuje limit –  maks. 50 proc. obłożenia.

Od 26 czerwca w świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Od przyszłej niedzieli nie można będzie skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na czerwiec 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna – Piękno małżeństwa Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej – aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.

Przejdź do paska narzędzi