Bp Jan Wątroba poświęcił pomnik Chrystusa Króla w Jaśle

  • 0

Bp Jan Wątroba poświęcił pomnik Chrystusa Króla w Jaśle

Category : Komunikaty Kurii

Bp Jan Wątroba przewodniczył centralnym uroczystościom ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jaśle. Po Mszy św. w jasielskiej kolegiacie biskup poświęcił pomnik Chrystusa Króla Wszechświata.

19 czerwca 2020 r. bp Jan Wątroba przewodniczył Mszy św. w jasielskiej kolegiacie. Razem z licznie zgromadzonymi duchownymi i świeckimi modlił się w intencji mieszkańców Jasła i regionu jasielskiego. W homilii biskup rzeszowski wskazał na miłość i bogactwo Serca Bożego łączącego Boga z człowiekiem. ,,Jezus obdarowuje nas nieustanną miłością, która płynie prosto z Jego Boskiego Serca. Bóg pragnie naszego szczęścia, a więc zbawienia, które powinniśmy odkrywać w Jego Sercu” – mówił hierarcha.

W czasie Mszy św. bp Wątroba wręczył odznaczenia ,,Benemerenti” osobom zasłużonym dla Kościoła. Odznaczenia otrzymali: Jerzy Kurczap (parafia pw. Chrystusa Króla w Jaśle), Dorota i Kazimierz Dąbrowscy (parafia pw. św. Bartłomieja w Dębowcu), Andrzej Gawlewicz (parafia pw. św. Antoniego w Jaśle).

Po Eucharystii zebrani udali się na wzniesienie przy ulicy Na Kotlinę, gdzie odbyło się uroczyste poświęcenie pomnika Chrystusa Króla Wszechświata. Ceremonii poświęcenia dokonał biskup rzeszowski, który zawierzył społeczność jasielską Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Obiekt został wzniesiony z inicjatywy wiernych świeckich, zwłaszcza ze środowiska jasielskich rzemieślników. Betonowa kolumna, wraz z umieszczoną na niej figurą Chrystusa Króla, wznosi się na wysokość ok. 300 m n.p.m. Dzieło zrealizowano przy wsparciu ludzi dobrej woli.

Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

Od 15 sierpnia 2020 r. Matki Boskiej Zielnej w kościele parafialnym Msze św. w niedzielę i święta będą odprawiane o godz. 7:30, 9:30, 11:00, 16:00.

 

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na lipiec 2020 brzmi:Intencja powszechna – Nasze rodziny Módlmy się, by współczesne rodziny były wspierane miłością, szacunkiem i radą.

Zapraszamy na strony: