KOMUNIKATY KURII – 12. Niedziela zwykła, 21.06.2020 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – 12. Niedziela zwykła, 21.06.2020 r.

Category : Komunikaty Kurii

W załączniku przesyłam uaktualniony (na dziś) harmonogram wizytacji i bierzmowań. Tych z Księży Proboszczów, którzy jeszcze nie potwierdzili albo nie uzgodnili albo też nie wyznaczyli nowego terminu dla tych wydarzeń bardzo proszę o telefoniczny kontakt z danym Księdzem Biskupem.

Od kilku dni działa nowa strona internetowa diecezji. Zachęcam do jej odwiedzania. Jednocześnie gorąco proszę o zgłaszanie do ks. Pawła Matuszewskiego, notariusza naszej Kurii, wszelkich zauważonych nieścisłości lub błędów, zwłaszcza w danych parafialnych, w celu ich sprostowania. Podobnie proszę o przekazywanie wszelkich zmian w tych danych. Zależy nam na tym, żeby strona była aktualna i zawierała prawdziwe dane.

Księży Dziekanów oraz Neoprezbiterów proszę o przybycie do kurii w czwartek, 25 czerwca br., na godz. 10 w celu odbioru aplikat. Realizacja zmian personalnych zaplanowana jest jak zwykle na sierpień.

W dniach 1 i 2 lipca 2020 r. odbędzie się 83. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę. Nie organizuje się wyjazdów dekanalnych. Organizatorzy zapraszają do duchowej łączności za pośrednictwem Telewizji TRWAM. Program na załączonym plakacie.

Informuję, że Biskup Rzeszowski wydał dekret zakazujący ks. Grzegorzowi Bliźniakowi i wszystkim pozostałym członkom Stowarzyszenia Misjonarzy Jezusa Miłosiernego z siedzibą w Tyczynie, ul Potoki 16, prowadzenia na terytorium diecezji rzeszowskiej jakiejkolwiek działalności duszpasterskiej, a zwłaszcza przepowiadania Słowa Bożego i sprawowania sakramentów świętych. Zakaz ten wynika z faktu, że biskup diecezji w Łucku (Ukraina), który najpierw wydał zgodę na powstanie Stowarzyszenia, po konsultacji ze Stolicą Apostolską zdecydował o rozwiązaniu tego Stowarzyszenia.


Ograniczenia

Od 13 czerwca w świątyni obowiązuje limit –  maks. 50 proc. obłożenia.

Od 26 czerwca w świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Od przyszłej niedzieli nie można będzie skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na czerwiec 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna – Piękno małżeństwa Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej – aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.

Przejdź do paska narzędzi