Ogłoszenia duszpasterskie – 11. niedziela zwykła, 16.06.2024 r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie – 11. niedziela zwykła, 16.06.2024 r.

1. W środę od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Grupy Intronizacyjnej.

2. W piątek koronkę do Miłosierdzia Bożego prowadzi Caritas Parafialny.

3. W piątek zakończenie roku szkolnego. Msza św. o godz. 8:00. Spowiedź dla dzieci i młodzieży codziennie pół godziny przed Mszą świętą.

4. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Lidii Jachowicz.

5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby: 1)Barbara Rzeszutko, 2)Anna Stochla, 3)Anita Machowska, 4)Małogrzata Cyrnek, 5)Bożena Skiba, 6)Zenona Kurcek, 7)Ewa Kurcek, 8)Magdalena Sierżęga, 9)Barbara Dec 10)Teresa Lasota, 11)+Józefa Kawa.

6. Zapowiedzi przedślubne: do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Marzena Maliborska z domu Bieniek, urodzona w Nowej Dębie, panna, zamieszkała Krasne, Parafia Strażów z Marcinem Maliborskim, ur. w Nowej Dębie, kawaler, zamieszkały Krasne, Parafia Strażów, zapowiedź II.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na witraż ze Strażowa anonimowo, u sołtysa z nr. 68a, 377g oraz na ogrodzenie ze Strażowa anonimowo, z nr 259 oraz z Rzeszowa ul. Sienkiewicza 3/35 i u sołtysa ze Strażowa z nr 6, 68a, sąsiedzi II ołtarza z Bożego Ciała.

8. Informacja: obecnie zakończono ostatni etap remontu ogrodzenia na cmentarzu który kosztował 20 000 zł. Całość inwestycji zamknęła się w kwocie 77 100 zł.
Następna inwestycja to poszerzenie parkingu od plebanii do blaszanego garażu. Pierwszy etap to budowa 10 stanowisk postojowych (tyle możemy wybudować bez dokumentacji). Koszt tego etapu to ok. 55 tyś zł. Proszę o ofiary na ten cel. Jeżeli będziemy mieli połowę tej kwoty rozpoczniemy inwestycję.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


ROZWÓJ KRÓLESTWA BOŻEGO

Biskupi: Nauczanie religii w polskiej szkole stanowi wielkie dobro dla dzisiejszego młodego człowieka

Komunikaty Kurii –11. Niedziela zwykła, 16.06.2024 r.

List Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony życia

47. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę


Papieska Intencja Apostolstwa na czerwiec 2024

Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju

Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

Nr konta parafialnego do wpłat

Numer konta parafialnego do wpłat na witraże do kościoła oraz  remont ogrodzenia na cmentarzu PKO Bank Polski 97 1020 4391 0000 6202 0216 4119.

Liturgia Dnia

Przejdź do paska narzędzi