47. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

 • 0

47. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Category : Komunikaty Kurii

4 sierpnia 2024 r. o godz. 6.30 na Placu Farnym w Rzeszowie rozpocznie się 47. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Z Maryją w Kościele”.

Szczegóły i zapisy na stronie: pielgrzymka.rzeszow.pl

Szukasz wyjątkowego doświadczenia duchowego i fizycznego? Dołącz do 47. Pieszej Pielgrzymki z Rzeszowa na Jasną Górę! To niezapomniana okazja, by przejść prawie 300 km wraz z innymi pielgrzymami, w duchu modlitwy i wspólnoty.

Wyruszając w to niezwykłe wyzwanie, będziesz mieć okazję zbliżyć się do Boga, odkryć najważniejsze wartości i przezwyciężyć trudności. To także doskonała okazja, by spotkać nowych ludzi, nawiązać głębsze relacje i dzielić się doświadczeniem wiary i działaniem Boga w Twoim życiu.

Przekrocz granice swojego komfortu i dołącz do naszej pielgrzymki! Gwarantujemy niezapomniane chwile, wzruszenia i wzmocnienie ducha. Zapisz się już teraz i dołącz do naszej pielgrzymki na Jasną Górę! 47. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka w tym roku wyruszy pod hasłem „Z Maryją w Kościele”.

Koszt pielgrzymki to 250zł za osobę. Zaliczka (50zł) płatna przy zapisie. Pozostała kwota (200zł) płatna u księdza przewodnika na spotkaniu przedpielgrzymkowym. Dla rodzin przewidzane są zniżki (trzecia osoba z rodziny 200zł, czwarta i kolejne 150zł). Dzieci do 10 roku życia zwolnione są z opłaty pielgrzymkowej. Kwatermistrz, muzyczni, porządkowi 150,00 zł,


Nowością od kilku lat w Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce jest SZTAFETA. Jeśli nie masz możliwości uczestnistwa w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Góre skorzystaj z mozliwości uczestnistwa w pielgrzymce sztafetowej. Każdego dnia w trasę wyruszy inna grupa pątników z różnych części naszej diecezji. Wybierz dzień w którym chciałbyś pielgrzymować i zapisz się na sztafetową wersję pielgrzymki na Jasną Górę. Możesz wybrać zorganizowany przez nas transport lub dotrzeć na trasę we własnym zakresie. Zawsze pamiętaj jednak, by zapisać się przez formularz. Koszt udziału w jednym dniu sztafety to 40 zł za osobę. Dodatkowym kosztem jest opłata za autokar. Od trzeciego dnia RPP pielgrzymi sztafetowi po zakńczeniu wędrówki odwiedzą Jasną Górę, będą uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim w Kaplicu Cudownego Obrazu. Dzień 12 i 13 sierpnia to sztafeta dwudniowa połączona z noclegiem. Pielgrzymi wchodzą na Jasną Górę wraz z całą pielgrzymką.

Oto harmonogram odjazdu autokarów na poszczególne dni pielgrzymki:

 • 4 sierpnia (niedziela) – Rzeszów – transport we własnym zakresie
 • 5 sierpnia (poniedziałek) – Rzeszów – parking przy hali sportowej Podpromie – godz. 5:50
 • 6 sierpnia (wtorek) – Strzyżów – Rynek – kościół Farny – godz. 5:30
 • 7 sierpnia (środa) – Jasło – parking przy kościele Farnym – godz. 5:30
 • 8 sierpnia (czwartek) – Rzeszów – parking przy hali sportowej Podpromie – godz. 6:00
 • 9 sierpnia (piątek) – Ropczyce – kościół Farny – godz. 4:45
 • 10 sierpnia (sobota) – Gorlice – kościół pw. Św. Jadwigi – godz. 4:30
 • 11 sierpnia (niedziela):
  Kolbuszowa – kościół pw. Wszystkich Świętych – godz.  4:40
  Sokołów Małopolski – kościół – Sanktuarium – godz. 4:15
 • 12 sierpnia – 13 sierpnia (poniedziałek-wtorek) – nocleg w Olsztynie:
  Rzeszów – parking przy hali sportowej Podpromie – godz. 4:00
  Jasło – parking przy kościele Farnym – godz. 4:00

Papieska Intencja Apostolstwa na czerwiec 2024

Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju

Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

Nr konta parafialnego do wpłat

Numer konta parafialnego do wpłat na witraże do kościoła oraz  remont ogrodzenia na cmentarzu PKO Bank Polski 97 1020 4391 0000 6202 0216 4119.

Liturgia Dnia

Przejdź do paska narzędzi