Niedziela „Ad Gentes” – pomóż misjonarzom!

  • 0

Niedziela „Ad Gentes” – pomóż misjonarzom!

Category : Komunikaty Kurii

W II Niedzielę Wielkiego Postu, 28 lutego 2021 r., obchodzić będziemy Niedzielę „Ad Gentes” (ad gentes – łac. do narodów). Jest to dzień duchowego i materialnego wsparcia dla polskich misjonarzy. Z tej racji w parafiach diecezji rzeszowskiej zostanie zorganizowana zbiórka do puszek na cele misyjne.

Dzieło Pomocy „Ad Gentes” jest odpowiedzią na apel papieża Benedykta XVI, który przemawiając do polskich biskupów składających wizytę „ad limina Apostolorum”, zwrócił uwagę na potrzebę i oczekiwanie ze strony Kościoła powszechnego dotyczące nie tylko podejmowania posługi misyjnej ale także troski o duchowe i materialne zaplecze dla swoich misjonarzy. Uwzględniając apel papieża, Konferencja Episkopatu Polski podjęła decyzję o powołaniu Dzieła Pomocy „Ad Gentes”. To fundacja kościelna, która ma na celu organizowanie i udzielanie pomocy polskim misjonarzom w przygotowaniu do wyjazdu na misje i w pracy ewangelizacyjnej.

Udostępnij

Ograniczenia

W świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na wrzeszień 2021 brzmi:Intencja powszechna – Ekologicznie zrównoważony styl życia Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

Przejdź do paska narzędzi