Niedziela „Ad Gentes” – pomóż misjonarzom!

  • 0

Niedziela „Ad Gentes” – pomóż misjonarzom!

Category : Komunikaty Kurii

W II Niedzielę Wielkiego Postu, 28 lutego 2021 r., obchodzić będziemy Niedzielę „Ad Gentes” (ad gentes – łac. do narodów). Jest to dzień duchowego i materialnego wsparcia dla polskich misjonarzy. Z tej racji w parafiach diecezji rzeszowskiej zostanie zorganizowana zbiórka do puszek na cele misyjne.

Dzieło Pomocy „Ad Gentes” jest odpowiedzią na apel papieża Benedykta XVI, który przemawiając do polskich biskupów składających wizytę „ad limina Apostolorum”, zwrócił uwagę na potrzebę i oczekiwanie ze strony Kościoła powszechnego dotyczące nie tylko podejmowania posługi misyjnej ale także troski o duchowe i materialne zaplecze dla swoich misjonarzy. Uwzględniając apel papieża, Konferencja Episkopatu Polski podjęła decyzję o powołaniu Dzieła Pomocy „Ad Gentes”. To fundacja kościelna, która ma na celu organizowanie i udzielanie pomocy polskim misjonarzom w przygotowaniu do wyjazdu na misje i w pracy ewangelizacyjnej.

Udostępnij

Ograniczenia ilości wiernych

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 7 do 29 listopada br. w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 31 osób.

Ważne!

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na luty 2021 brzmi:Intencja powszechna – Przemoc w stosunku do kobiet Módlmy się w intencji kobiet – ofiar przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo, a ich cierpienia były dostrzegane i wysłuchiwane.

Przejdź do paska narzędzi