Marsz Młodzianków i Głos Nienarodzonych

  • 0

Marsz Młodzianków i Głos Nienarodzonych

Category : Komunikaty Kurii

28 grudnia Kościół obchodzi Święto Świętych Młodzianków, Męczenników, dedykowane dzieciom zamordowanym na rozkaz Heroda w Betlejem i okolicy.

28 grudnia 2020 r. w Rzeszowie odbędzie się Marsz Młodzianków, który rozpocznie się o godz. 17.00 na Starym Cmentarzu przy ul. Targowej w Rzeszowie przy symbolicznym Pomniku Nienarodzonych (forma będzie dostosowana do warunków epidemicznych), a zakończy w Bazylice Bernardynów, gdzie o godz. 17.30 odbędzie się nabożeństwo w intencji poszanowania życia od poczęcia do naturalnej śmierci, a godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem bp. Edwarda Białogłowskiego (Eucharystia będzie transmitowana przez Katolickie Radio Via).

W tym samym dniu przy Pomniku Nienarodzonych od godz. 9.00 do 17.00 będzie ustawiony dzwon Głos Nienarodzonych. Organizatorzy zachęcają do uderzenia w dzwon na znak poparcia dla obrony życia oraz zrobienia zdjęcia i umieszczenia w mediach społecznościowych.

Organizatorem rzeszowskiego Marszu Młodzianków jest Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Rzeszowskiej i Ruchy Obrony Życia.


Ograniczenia ilości wiernych

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 7 do 29 listopada br. w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 31 osób.

Ważne!

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na styczeń 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna – Braterstwo ludzkie Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę życia w głębokim braterstwie z braćmi i siostrami innych religii, w postawie modlitwy za siebie nawzajem i otwartości na wszystkich. Luty

Przejdź do paska narzędzi