KOMUNIKATY KURII – Niedziela Świętej Rodziny 27.12.2020 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – Niedziela Świętej Rodziny 27.12.2020 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. Biskup Jan Wątroba w stosownie do dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów udzielił kapłanom zezwolenia na odprawienie czterech Mszy św. w dni liturgicznych uroczystości: Bożego Narodzenia, Świętej Bożej Rodzicielki oraz Objawienia Pańskiego. Jednocześnie kapłani są proszeni o to, aby rozważyli możliwość zwiększenia liczby Mszy sprawowanych w dni świąteczne w celu umożliwienia jak największej liczbie wiernych bezpośredniego uczestnictwa w nabożeństwach.

2. W Uroczystość Objawienia Pańskiego przypadają kolejne rocznice konsekracji biskupów: Kazimierza i Edwarda. Z tej racji w dniu 6 stycznia 2021 r. o godz. 12.00 pod przewodnictwem biskupa Jana Wątroby będzie sprawowana w katedrze rzeszowskiej Msza w ich intencji. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Msza św. będzie transmitowana przez katolickie radio „Via”.

3. W związku z zaostrzonymi przepisami w Uroczystość Objawienia Pańskiego nie będzie możliwości organizowania tradycyjnych „Orszaków Trzech Króli”.

24 i 31 grudnia 2020 r. Kuria i Sąd Biskupi będą nieczynne.


Ograniczenia ilości wiernych

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 7 do 29 listopada br. w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 31 osób.

Ważne!

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na styczeń 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna – Braterstwo ludzkie Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę życia w głębokim braterstwie z braćmi i siostrami innych religii, w postawie modlitwy za siebie nawzajem i otwartości na wszystkich. Luty

Przejdź do paska narzędzi