Marsz dla Życia i Rodziny w Rzeszowie

  • 0

Marsz dla Życia i Rodziny w Rzeszowie

Category : Komunikaty Kurii

29 listopada 2020 r. w Rzeszowie odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Forma tegorocznego marszu z racji pandemii Covid-19 zostanie dopasowana do okoliczności. Przedstawiamy zaproszenie i informację organizatorów.

Marsz będzie się składał z trzech elementów, z których każdy może wybrać według indywidualnych możliwości.

1. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU:

W kościele akademickim św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie przy ul. Rejtana 21 pomiędzy Mszami Świętymi będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji obrony życia dzieci nienarodzonych.

Ze względu na obostrzenia związane z Covid-19 przedstawiamy formę w jakiej będzie można uczestniczyć w tej adoracji:

– Adoracja będzie pomiędzy Mszami Świętymi. Najświętszy Sakrament będzie wystawiony w godzinach 8:00 – 9:00, 10:00 – 10:30, 11:30 – 12:00, 13:00 – 14:00, 15:00 – 17:00.

Bardzo prosimy by nie przemieszczać się po kościele w trakcie trwania Mszy Świętej. Prosimy by w czasie Mszy Świętej pozostać przed kościołem i tam się pomodlić, tak by umożliwić parafianom uczestnictwo w Eucharystii w pierwszej kolejności wewnątrz świątyni.

2. DZWON „GŁOS NIENARODZONYCH”:

W Parku Papieskim za Katedrą Rzeszowską (w okolicy pomnika Św. Jana Pawła II) stanie dzwon GŁOS NIENARODZONYCH, który Ojciec Święty Franciszek pobłogosławił podczas audiencji na placu Świętego Piotra w Rzymie 23 września 2020 r.

Każdy będzie mógł podejść tam indywidualnie i symbolicznie opowiedzieć się po stronie obrony życia oraz przypieczętować swój udział w tegorocznym Marszu dla Życia i Rodziny uderzając w dzwon. Zachęcamy, żeby udać się do Parku Papieskiego bezpośrednio po chwili modlitwy w kościele św. Jadwigi i w ten sposób przebyć zwykłą trasę Marszu dla Życia i Rodziny – można to zrobić pieszo lub samochodem, warto w tym czasie się modlić.

Tu również kilka drobnych uwag organizacyjnych:

– Zachęcamy by przy tej okazji zrobić sobie zdjęcie przed dzwonem Głosu Nienarodzonych i udostępnić je na swoich profilach FB oraz w wydarzeniu PODKARPACKI MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY 2020 lub przesłać w wiadomości do strony STOP Aborcji – Podkarpacie. Zachęcamy by dodać zdjęcia z hasztagiem #MarszdlaŻyciaiRodziny, #GłosNienarodzonych.

– Podchodzących do dzwonu prosimy o zachowanie standardów sanitarnych, zwłaszcza odpowiedniej odległości i maseczek.

– Samochód trzeba zostawić na parkingu obok Katedry lub tym przy ulicy Armii Krajowej (przed stacją paliw Watkem)

– Dzwon będzie na Was czekał w Parku Papieskim w godz. 9:00 – 16:00. Zachęcamy do zaplanowania sobie czasu na rodzinny spacer.

3. W ŁĄCZNOŚCI ON-LINE:

Rozumiemy że nie wszyscy z będą mogli wziąć udział w Marszu Dla Życia i Rodziny w dwóch pierwszych formach. Wychodząc temu naprzeciw, prosimy Wszystkich o łączność modlitewną z Marszem.

– Zachęcamy by o godzinie 15:00 ze swoją rodziną włączyć się we wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia i cząstką Różańca Świętego. Można również z tego wydarzenia zrobić rodzinne zdjęcie i udostępnić je na swoich profilach FB oraz w wydarzeniu PODKARPACKI MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY 2020 lub przesłać w wiadomości do strony STOP Aborcji – Podkarpacie. Zachęcamy by dodać zdjęcia z hasztagiem #MarszdlaŻyciaiRodziny#GłosNienarodzonych.

Organizatorzy Marszu dla Życia i Rodziny:
Fundacja ŻYCIU TAK,
Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Rzeszowskiej.

Patroni:
Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Jan Wątroba, Biskup Rzeszowski,
Profesor Bogdan Chazan,
Rycerze Kolumba.


Przejdź do paska narzędzi