KOMUNIKATY KURII – Uroczystość Chrystusa Króla 22.11.2020 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – Uroczystość Chrystusa Króla 22.11.2020 r.

Category : Komunikaty Kurii

Ze względu na stan epidemii, w tym roku nie odbędą się żadne centralne obchody święta Akcji Katolickiej. Prosimy o modlitwę w intencji Akcji Katolickiej w parafiach.

Przyrzeczenia nowych członków KSM będą przyjmowane w wigilię Uroczystości Chrystusa Króla, czyli w sobotę, 21 listopada br. w następującym porządku:

  1. W parafii pw. Chrystusa Króla w Niedźwiadzie o godz. 18.00 dla kandydatów z okręgów: kolbuszowskiego, ropczycko-sędziszowskiego.
  2. W parafii pw. Świętej Trójcy w Czudcu o godz. 18.00 dla kandydatów z okręgów: czudecko-strzyżowskiego i rzeszowskiego.
  3. W parafii pw. Przemienienia Pańskiego i św. Doroty w Trzcinicy o godz. 15.00 dla kandydatów z okręgów: bieckiego, gorlickiego, jasielskiego i żmigrodzkiego.

Ze względu na obowiązujące ograniczenia zapraszamy jedynie najbliższą rodzinę kandydatów, kapłanów oraz maksymalnie 2 przedstawicieli Oddziałów Parafialnych z poszczególnych okręgów. Wszystkich członków KSM zachęcamy do czynnego uczestnictwa w Uroczystości Chrystusa Króla w swoich kościołach parafialnych. Można włączyć się w liturgię przez czytanie czytań mszalnych, odśpiewanie hymnu KSM i odmówienie modlitwy.


Ograniczenia ilości wiernych

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 7 do 29 listopada br. w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 31 osób.

Ważne!

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na styczeń 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna – Braterstwo ludzkie Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę życia w głębokim braterstwie z braćmi i siostrami innych religii, w postawie modlitwy za siebie nawzajem i otwartości na wszystkich. Luty

Przejdź do paska narzędzi