Liturgia Wigilii Paschalnej w parafii Strażów [FOTO]

  • 0

Liturgia Wigilii Paschalnej w parafii Strażów [FOTO]

O godz. 19:00 w parafii Strażów rozpoczęła się Wigilia Paschalna

Wigilia sprawowana w sobotę wieczorem, należy już do Niedzieli Zmartwychwstania i jest najbardziej uroczystą Mszą świętą. Całą liturgię Wigilii Paschalnej sprawuje się w szatach koloru białego, jako znak radości przejścia ze śmierci grzechu do życia łaski. Noc paschalną rozjaśnia zmartwychwstały Chrystus, który przeszedł ze śmierci do życia.

Część pierwsza:
Liturgia światła, poświęcenie ognia i przygotowanie paschału

    • Liturgia Światła
    • Liturgia Chrzcielna
    • Liturgia Słowa
    • Liturgia Eucharystyczna

To najważniejsza liturgia w roku

Zapraszamy na relację filmową z uroczystości.


Przejdź do paska narzędzi