Komunikaty Kurii- WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE, 24.05.2020 roku

  • 0

Komunikaty Kurii- WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE, 24.05.2020 roku

Category : Komunikaty Kurii

W sobotę, 30 maja br., o godz. 10.00 w katedrze biskup rzeszowski wyświęci na kapłanów sześciu diakonów z naszej diecezji. W związku z obowiązującymi przepisami państwowymi w uroczystości tej będzie mogła wziąć udział ograniczona liczba osób. Każdy diakon może zaprosić 5 księży i 30 osób świeckich. Wszyscy chętni będą mogli uczestniczyć i łączyć się duchowo za pośrednictwem transmisji internetowej oraz radiowej prowadzonej na falach Katolickiego Radia „VIA”. Prosimy o modlitwę w intencji przyszłych neoprezbiterów.

2. Liceum Sióstr Pijarek w Rzeszowie przy ulicy Sanockiej zaprasza wszystkich zainteresowanych na Dzień Otwarty on-line, który odbędzie się w najbliższy czwartek 28 maja o godz. 17.00. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie internetowej lub facebook’u Liceum Sióstr Pijarek.

3. Kuria Biskupia w Pompejach (Włochy) informuje, że Papieskie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach nie ma nic wspólnego z inicjatywą Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi związaną ze zbieraniem ofiar w połączeniu z odniesieniami do tegoż sanktuarium maryjnego i Nowenny Pompejańskiej. Jest to wyłącznie prywatna inicjatywa stowarzyszenia.

W dniu 1 czerwca br. (Święto Matki Kościoła) kuria diecezjalna i sąd biskupi będą nieczynne.


Ograniczenia ilości wiernych

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 7 do 29 listopada br. w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 31 osób.

Ważne!

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na styczeń 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna – Braterstwo ludzkie Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę życia w głębokim braterstwie z braćmi i siostrami innych religii, w postawie modlitwy za siebie nawzajem i otwartości na wszystkich. Luty

Przejdź do paska narzędzi