KOMUNIKATY KURII – 33. Niedziela Zwykła, 15.11.2020 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – 33. Niedziela Zwykła, 15.11.2020 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. W niedzielę, 15 listopada br., w Kościele katolickim obchodzimy IV Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Wyciągnij rękę do ubogiego”.

2. Liturgiczna Uroczystość Chrystusa Króla to święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W tym roku, ze względu na stan epidemii, odwołane zostają uroczystości centralne w katedrze rzeszowskiej. Prosimy, aby święto patronalne w Uroczystość Chrystusa Króla, każda wspólnota Akcji Katolickiej przeżywała w swojej parafii. Można skorzystać z materiałów formacyjnych i odmówić wspólnie Akt oddania Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Tym prezesom parafialnych oddziałów Akcji Katolickiej, których kadencja dobiega końca w roku bieżącym, biskup ordynariusz postanowił ją wydłużyć automatycznie na kolejny rok.

3. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na „Wieczór z bł. Karoliną”. W dniu 18 listopada 2020 r. (środa), o godz. 19.30, w liturgiczne wspomnienie patronki młodzieży i naszej diecezji, na Facebooku zButa będzie udostępnione nabożeństwo drogi krzyżowej, prowadzonej przez przedstawicieli młodych ludzi z LSO, OAZY, KSM-u, RAM-u. Będziemy modlić się o dar wiary i czyste serca, a także za naszą Ojczyznę.


Ograniczenia ilości wiernych

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 7 do 29 listopada br. w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 31 osób.

Ważne!

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na styczeń 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna – Braterstwo ludzkie Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę życia w głębokim braterstwie z braćmi i siostrami innych religii, w postawie modlitwy za siebie nawzajem i otwartości na wszystkich. Luty

Przejdź do paska narzędzi