Ogłoszenia duszpasterskie 33 niedziela zwykła – 15.11.2020r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 33 niedziela zwykła – 15.11.2020r.

1. Dzisiaj w kościele katolickim IV Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Wyciągnij rękę do ubogiego”.

2. W środę wspomnienie bł. Karoliny Kózki patronki diecezji.

3. W środę od godz. 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne.

4. W piątek trzeci piątek miesiąca Koronkę do Miłosierdzia Bożego prowadzi Caritas Parafialny.

5. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Bury Stanisława.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone na poniedziałek
i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Elżbieta Rączy, 2)Krzysztof Kot, 3)Izabela Budak, 4)Natalia Kurzawa, 5)Anna Ryba, 6)Tadeusz Gembarowski, 7)Krystyna Szydełko, 8)Lucjan Góźdź, 9)Sylwia Lecka, 10)Teresa Drapke, 11)Jacek Znamirowski.

7. W przyszłą niedzielę liturgiczna Uroczystość Chrystusa Króla, święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Po Mszy św. odmówiony akt oddania Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.

8. W tygodniu wypominki o godz. 17:00 i Msza św., w niedzielę o godz. 15:45, a Msza św. o godz. 16:00.

9. W kościele znajduje się skrzynka na ofiary pieniężne na utrzymanie cmentarza – wywóz śmieci. Wszystkim ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.

Pan organista kontynuuje roznoszenie opłatków.
W sobotę 21 listopada odwiedzi rodziny mieszkające Strażów zakoncina od godz. 9:00 do 20:00, zacznie od przejazdu kolejowego w kierunku stacji PKP do budynku kolejowego p. Cebulak. Potem odwiedzi rodziny od pomnika Grunwald lewą stroną w kierunku DK 94 (po przeciwnej stronie DC) do skrętu na Kerko.

W niedzielę 22 listopada odwiedzi rodziny mieszkające na Strażów skotnik od p. E. Pasierb do góry do rodziców ks. Grzegorza Wojnara.


Intencje mszalne 16.11 – 22.11.2020r.



Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia



Ograniczenia ilości wiernych

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 7 do 29 listopada br. w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 31 osób.

Ważne!

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na listopad 2020 brzmi:Intencja powszechna: Sztuczna inteligencja. Módlmy się, aby postęp w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji zawsze pozostawał w służbie ludzkiego istnienia..