KOMUNIKATY KURII – 30. Niedziela Zwykła, 25.10.2020 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – 30. Niedziela Zwykła, 25.10.2020 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. Wydawnictwo św. Stanisława BM z Krakowa zamierza wydawać miesięcznik dla dzieci. Jest on przeznaczony dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych (wiek od 3 do 9 lat). Przesyłamy do każdej parafii po jednym egzemplarzu poglądowym pierwszego numeru (bezpłatnie). Jest on dość atrakcyjny. Jeśli będzie zainteresowanie prenumeratą tego miesięcznika prosimy o zgłoszenie zamówienia co do ilości dla danej parafii i przekazanie informacji zwrotnej przez kolporterów. Cena tego miesięcznika będzie wynosić 8 zł.

2. Wydawnictwo św. Stanisława BM przygotowało też aplikację pod nazwą pentecostapp.pl – Życie na 100%. Aplikacja została stworzona z myślą o bierzmowanych. Umożliwia ona tworzenie grup i w ramach nich komunikację. Na platformie dostępne są materiały formacyjne ”Życie na 100%. Spotkania o Duchu Świętym”. Jest to 16 spotkań prowadzących do odkrywania osoby Ducha Świętego. Materiały dostarczają do każdego tematu tekst katechezy, którą można wygłosić do większej ilości osób, jak i konspekt do przeprowadzenia spotkania w małej grupie. Aplikacja umożliwia kontynuowanie formacji w sposób indywidualny. O materiałach, które znajdują się w jednym miejscu, przypominają powiadomienia w telefonie. Natomiast zapowiedź oraz podsumowanie, pojawiające się w formie wideo przed i po spotkaniu, stanowią przystępną opcję odbioru inspirujących treści. Dodatkowo do filmików dołączone są pytania o opinię lub przemyślenia uczestnika. Udzielona w ramach aplikacji odpowiedź jest potem udostępniana księdzu lub animatorowi prowadzącemu grupę. Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej:pentecostapp.pl Aplikacja jest do nabycia bezpośrednio w wydawnictwie.

3. Księży asystentów KSM informujemy, że 24 października (sobota) o godz. 9.30, odbędzie się Zjazd Diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej. Zostaną omówione sposoby organizowania pracy KSM w dobie pandemii oraz przeprowadzone wybory uzupełniające do Zarządu Diecezjalnego. Spotkanie odbędzie się online. Link do spotkania: https://zoom.us/j/9586974187. Prosimy poinformować o tym młodzież.

W związku z pojawiającymi się pytaniami, informujemy, że nie ma przeszkód prawnych, żeby ciało zmarłej osoby, u której wykryto COVID-19 wprowadzić do kościoła lub kaplicy podczas pogrzebu. Warunkiem jest dopełnienie przez personel wydający ciało zmarłego oraz przez personel zakładu pogrzebowego wymogów rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 3 kwietnia 2020 r. w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie


Przejdź do paska narzędzi