KOMUNIKATY KURII – 27. Niedziela Zwykła, 04.10.2020 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – 27. Niedziela Zwykła, 04.10.2020 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. Moderatorzy Ruchu Światło-Życie naszej diecezji zapraszają księży opiekunów Oaz parafialnych i innych chętnych księży na spotkanie, które odbędzie się w czwartek, 8 października, br. o godz. 20.00 w DD „Tabor” w Rzeszowie. Będzie ono okazją do zawiązania wspólnoty kapłańskiej oraz wymiany pomysłów dotyczących rozwoju grup oazowych w parafiach i w diecezji.

2. Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza serdecznie zaprasza na Rekolekcje dla Ministrantów (od 6 klasy SP) „Wiara – Relacja – Człowiek”, które odbędą się w dniach 16-18 października w Domu Rekolekcyjnym w Zaczerniu. Rekolekcje są doskonałym uzupełnieniem i pogłębieniem formacji ministrantów prowadzonej w parafii. Będą obejmowały zajęcia przygotowane przez animatorów, doskonalące posługę ministranta przy ołtarzu, zajęcia rekreacyjne oraz formacyjno-modlitewne. Koszt uczestnictwa wynosi 100 zł. Więcej informacji: www.lso.rzeszow.pl.

3. Biskup Rzeszowski zaprasza wszystkich parafian z Diecezji Rzeszowskiej do dołączenia do projektu “Pod biało-czerwoną” realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji pod honorowym patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego. Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej budowy całorocznego masztu z flagą narodową w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. To przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod naszą flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o Bohaterach Walk o niepodległość naszej Ojczyzny, w tym w szczególności Bohaterów Bitwy Warszawskiej w 1920 roku. Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online, dlatego też zachęcamy do oddawania głosów poparcia online na konkretną gminę pod adresem: gov.pl/bialoczerwona.  Głosy poparcia można oddawać do 11 listopada 2020 roku.

4. W niedzielę, 4 października 2020 r. o godz. 15.00 przy krzyżu upamiętniającym ofiary komunizmu na placu Śreniawitów w Rzeszowie rozpocznie się Rzeszowska Procesja Różańcowa. Uczestnicy procesji przejdą ul. Szopena, al. Lubomirskich, ul. 3 Maja i ul. Sokoła do bazyliki bernardynów. Organizatorem procesji jest Rada Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Rzeszowskiej. Serdecznie zapraszamy.

5.11 października w Filharmonii Podkarpackiej o godzinie 17.00, odbędzie się koncert z okazji XX Dnia Papieskiego podczas którego wystąpi Stanisław Soyka. Księża proboszczowie parafii rzeszowskich w najbliższym tygodniu otrzymają od kolporterów 7 biletów, aby rozdysponować je wiernym. Bardzo prosimy, aby już w tę niedzielę znaleźć tych 7 przedstawicieli parafii, którzy wezmą udział w koncercie.

Jak podało Ministerstwo Zdrowia od najbliższej soboty powiaty: dębicki i mielecki oraz miasto Rzeszów zostały włączone do tzw. strefy żółtej. W związku z tym informujemy, że włączenie do strefy żółtej nie wywołuje dodatkowych obostrzeń jeśli chodzi o organizację wydarzeń religijnych. Pozostaje obowiązek noszenia maseczek lub zachowania odległości 1,5 metra od innej osoby.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie


Ograniczenia

Od 13 czerwca w świątyni obowiązuje limit –  maks. 50 proc. obłożenia.

Od 26 czerwca w świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Od przyszłej niedzieli nie można będzie skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na czerwiec 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna – Piękno małżeństwa Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej – aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.

Przejdź do paska narzędzi