KOMUNIKATY KURII – 27. Niedziela Zwykła, 04.10.2020 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – 27. Niedziela Zwykła, 04.10.2020 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. Moderatorzy Ruchu Światło-Życie naszej diecezji zapraszają księży opiekunów Oaz parafialnych i innych chętnych księży na spotkanie, które odbędzie się w czwartek, 8 października, br. o godz. 20.00 w DD „Tabor” w Rzeszowie. Będzie ono okazją do zawiązania wspólnoty kapłańskiej oraz wymiany pomysłów dotyczących rozwoju grup oazowych w parafiach i w diecezji.

2. Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza serdecznie zaprasza na Rekolekcje dla Ministrantów (od 6 klasy SP) „Wiara – Relacja – Człowiek”, które odbędą się w dniach 16-18 października w Domu Rekolekcyjnym w Zaczerniu. Rekolekcje są doskonałym uzupełnieniem i pogłębieniem formacji ministrantów prowadzonej w parafii. Będą obejmowały zajęcia przygotowane przez animatorów, doskonalące posługę ministranta przy ołtarzu, zajęcia rekreacyjne oraz formacyjno-modlitewne. Koszt uczestnictwa wynosi 100 zł. Więcej informacji: www.lso.rzeszow.pl.

3. Biskup Rzeszowski zaprasza wszystkich parafian z Diecezji Rzeszowskiej do dołączenia do projektu “Pod biało-czerwoną” realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji pod honorowym patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego. Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej budowy całorocznego masztu z flagą narodową w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. To przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod naszą flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o Bohaterach Walk o niepodległość naszej Ojczyzny, w tym w szczególności Bohaterów Bitwy Warszawskiej w 1920 roku. Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online, dlatego też zachęcamy do oddawania głosów poparcia online na konkretną gminę pod adresem: gov.pl/bialoczerwona.  Głosy poparcia można oddawać do 11 listopada 2020 roku.

4. W niedzielę, 4 października 2020 r. o godz. 15.00 przy krzyżu upamiętniającym ofiary komunizmu na placu Śreniawitów w Rzeszowie rozpocznie się Rzeszowska Procesja Różańcowa. Uczestnicy procesji przejdą ul. Szopena, al. Lubomirskich, ul. 3 Maja i ul. Sokoła do bazyliki bernardynów. Organizatorem procesji jest Rada Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Rzeszowskiej. Serdecznie zapraszamy.

5.11 października w Filharmonii Podkarpackiej o godzinie 17.00, odbędzie się koncert z okazji XX Dnia Papieskiego podczas którego wystąpi Stanisław Soyka. Księża proboszczowie parafii rzeszowskich w najbliższym tygodniu otrzymają od kolporterów 7 biletów, aby rozdysponować je wiernym. Bardzo prosimy, aby już w tę niedzielę znaleźć tych 7 przedstawicieli parafii, którzy wezmą udział w koncercie.

Jak podało Ministerstwo Zdrowia od najbliższej soboty powiaty: dębicki i mielecki oraz miasto Rzeszów zostały włączone do tzw. strefy żółtej. W związku z tym informujemy, że włączenie do strefy żółtej nie wywołuje dodatkowych obostrzeń jeśli chodzi o organizację wydarzeń religijnych. Pozostaje obowiązek noszenia maseczek lub zachowania odległości 1,5 metra od innej osoby.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie


Ograniczenia ilości wiernych

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 7 do 29 listopada br. w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 31 osób.

Ważne!

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na listopad 2020 brzmi:Intencja powszechna: Sztuczna inteligencja. Módlmy się, aby postęp w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji zawsze pozostawał w służbie ludzkiego istnienia..