Kalendarz celebracji papieskich w okresie Bożego Narodzenia

  • 0

Kalendarz celebracji papieskich w okresie Bożego Narodzenia

Pasterka o godz. 19.30, błogosławieństwo Urbi et Orbi, nabożeństwa i Msze św. na zakończenie starego i powitanie Nowego Roku oraz w Uroczystość Objawienia Pańskiego – to program papieskich celebracji w okresie Bożego Narodzenia.
– W Wigilię Bożego Narodzenia 24 grudnia papież będzie przewodniczył Pasterce, odprawianej o godz. 19.30 w Bazylice Watykańskiej– w dzień Bożego Narodzenia 25 grudnia w południe Ojciec Święty udzieli błogosławieństwa Urbi et Orbi mieszkańcom Rzymu i całego świata

– 31 grudnia, na zakończenie roku kalendarzowego, Ojciec Święty będzie przewodniczył nieszporom, które zostaną odprawione w Bazylice Watykańskiej 31 grudnia o godz. 17.00. Podczas tego nabożeństwa zostanie też odśpiewane dziękczynne ‚Te Deum’ za łaski otrzymane w mijającym roku

– 1 stycznia 2021 r., w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, kiedy obchodzony będzie także 54. Światowy Dzień Pokoju, papież odprawi Mszę św. o godz. 10.00 – także w Bazylice św. Piotra

– 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną świętem Trzech Króli, o godz. 10.00 Ojciec Święty Franciszek będzie przewodniczył celebracji eucharystycznej w Bazylice św. Piotra.

Z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa, wszystkie uroczystości będą się odbywały z bardzo ograniczonym udziałem wiernych obecnych w Bazylice Watykańskiej. Wzorem poprzednich będą one jednak transmitowane na kanale Youtube Vatican Media. 


Ograniczenia ilości wiernych

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 7 do 29 listopada br. w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 31 osób.

Ważne!

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na styczeń 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna – Braterstwo ludzkie Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę życia w głębokim braterstwie z braćmi i siostrami innych religii, w postawie modlitwy za siebie nawzajem i otwartości na wszystkich. Luty

Przejdź do paska narzędzi