18 października: doroczne liczenie wiernych w kościołach

  • 0

18 października: doroczne liczenie wiernych w kościołach

W najbliższą niedzielę 18 października odbędzie się w kościołach doroczne liczenie wiernych obecnych na Mszach świętych (dominicantes) i przystępujących do Komunii świętej (communicantes) – podał Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego (ISKK).

„Zebrane w ten sposób informacje będą stanowiły bezcenne źródło wiedzy i pomogą w rozeznawaniu wyzwań jakie niesie ze sobą epidemia” – czytamy w komunikacie ISKK. Jednocześnie Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego informuje, że „wyniki tego badania nie będą mogły być porównane z danymi z poprzednich lat”.

BP KEP

Publikujemy pełną treść komunikatu:

Warszawa, 15 października 2020 r.

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY NIEDZIELNEGO BADANIA W PARAFIACH W POLSCE

Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski, Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego SAC im. Witolda Zdaniewicza zaplanował na najbliższą niedzielę (18 października) badanie uczestnictwa Polaków w niedzielnej Mszy św. (dominicantes i communicantes). Obowiązujące restrykcje sanitarno-epidemiologiczne spowodują, że wyniki tego badania nie będą mogły być porównane z danymi z poprzednich lat.

Mimo to prosimy o policzenie wiernych obecnych i przystępujących do Komunii św. na Mszach św. w najbliższą niedzielę oraz wypełnienie przekazanych formularzy statystycznych. Zebrane w ten sposób informacje będą stanowiły bezcenne źródło wiedzy i pomogą w rozeznawaniu wyzwań jakie niesie ze sobą epidemia.

ks. Wojciech Sadłoń SAC


Przejdź do paska narzędzi