KOMUNIKATY KURII – 29. Niedziela Zwykła, 18.10.2020 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – 29. Niedziela Zwykła, 18.10.2020 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. W niedzielę, 18.10.2020 r. prosimy przeprowadzić liczenie wiernych zgodnie z przesłanym formularzem. Wypełnione formularze należy odesłać do kurii do 25.10.2020 r.

2. 18 października, w dniu św. Łukasza Ewangelisty, przypada święto patronalne pracowników Służby Zdrowia. Prosimy o modlitwę w ich intencji. Główna Msza św. w intencji personelu medycznego zostanie odprawiona w tradycyjnie w Mrowli o godz. 11.00.

3. Od niedzieli, 18 października br. będziemy przeżywać Tydzień Misyjny. Składka z tej niedzieli przeznaczona jest na cele misyjne. Msza św. w intencjach misjonarzy z naszej diecezji pod przewodnictwem ks. Edwarda Ryfy, 18.10.2020 w parafii św. Rocha w Rzeszowie o godz. 11.00 (transmisja online na kanale YouTube parafii).

4. Rzeszowskie kino „Zorza” zaprasza na film pt. „Czyściec” oferując także możliwość seansów dla grupy widzów. Rezerwacje oraz szczegółowe informacje pod numerami tel.: 885 100 082 lub 17 853 26 37.

W związku z pogorszeniem się sytuacji epidemicznej wszystkich księży prosimy o zachowanie ostrożności, stosowanie wymogów sanitarnych i zasad zdrowego rozsądku. Prosimy też o wzajemne wsparcie i udzielanie sobie nawzajem pomocy, zwłaszcza gdy chodzi o zastępstwa księży, którzy są chorzy, w izolacji lub na kwarantannie. Przypominamy też, że do księży dziekanów należy kierowanie posługą duszpasterską w całym dekanacie i koordynacja wzajemnej pomocy w taki sposób, żeby wierni mogli korzystać z sakramentów świętych i uczestniczyć w nabożeństwach.

Na razie nie ma żadnych wytycznych dotyczących obchodów Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Należy się liczyć z tym, że władze państwowe mogą wprowadzić szczególne rozwiązania, do których będziemy się musieli dostosować, zwłaszcza gdy chodzi o cmentarze komunalne.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie


Przejdź do paska narzędzi