Zbiórka darów dla najbardziej potrzebujących

  • 0

Zbiórka darów dla najbardziej potrzebujących

Category : WYDARZENIA

,,Nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą!’’ (1J 3, 18)

Caritas Diecezji Rzeszowskiej rozpoczęła w parafiach zbiórkę artykułów spożywczych i chemicznych dla najbardziej potrzebujących.

Inicjatywa ma za zadanie wspomóc ubogie rodziny, osoby starsze i samotne zamieszkujące na terenie naszej diecezji. Aby wziąć udział w akcji należy wypełnić tzw. Torbę Miłosierdzia trwałą żywnością, słodyczami, artykułami higienicznymi bądź środkami czystości. Torby można nabyć w swojej parafii lub w placówce Caritas. Każdą, można złożyć w kościele lub ofiarować bezpośrednio potrzebującej pomocy osobie lub rodzinie.

Akcja “Torba Miłosierdzia” jest odpowiedzią na tegoroczny Dzień Ubogich, który Kościół katolicki z inicjatywy Papieża Franciszka będzie obchodził co roku w XXXIII Niedzielę Zwykłą tydzień przed uroczystością Chrystusa Króla.


Ograniczenia

W świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na wrzeszień 2021 brzmi:Intencja powszechna – Ekologicznie zrównoważony styl życia Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

Przejdź do paska narzędzi