Nowy Hiob

  • 0

Nowy Hiob

Category : WYDARZENIA

Czy słyszałeś kiedyś o św. Józefie Kalasancjuszu? Czy wiesz, że to właśnie, dzięki jego staraniom dzisiaj każdy z nas ma swobodny dostęp do bezpłatnej edukacji? Skoro udało mu się tyle osiągnąć, to dlaczego został nazwany przez Kościół „Hiobem Nowego Testamentu”? Odpowiedzi na to pytanie dostarczyła 3 grudnia 2017 roku premiera musicalu pt. “Nowy Hiob” przygotowanego przez Młodzieżowy Teatr „ATMOSFERA”, który działa przy parafii świętego Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie już od pięciu lat. Młodzi aktorzy poprzez muzykę chcieli opowiedzieć widzom o dość burzliwym życiu Założyciela Zakonu Pijarów. Jego droga do świętości była wysłana cierniami intryg, ogromnymi kamieniami niesprawiedliwości oraz błotem zdrady.
Jeśli jesteś ciekawy, jak potoczą się losy mało znanego we współczesnym świecie św. Józefa Kalasancjusza, to Młodzieżowy Teatr „ATMOSFERA” bardzo serdecznie zaprasza Cię na kolejne spektakle „Nowego Hioba” :
• 09/12/2017 (sobota) – 19.00
• 10/12/2017 (niedziela) – 16.00
• 16/12/2017 (sobota) – godz. 19.00
• 17/12/2017 (niedziela) – godz. 16.00

Każdy ze spektakli trwa 1 godz. 30 min. i będzie przedstawiany w auli pod kościołem św. Józefa Kalasancjusza (ul. Lwowska 125, Rzeszów).

Przeżywamy czas Adwentu, a zatem jak najlepiej chcemy przygotować się na przyjęcie do swoich serc, do swoich domów i rodzin Dzieciątka Jezus… A kto lepiej nie ukaże nam drogi do przyjęcia Dziecka, jak nie sam Józef Kalasancjusz, który przyjął (i nadal przyjmuje) do swoich szkół rzesze dzieci, a co najważniejsze przyjął do swojego życia Boga i potrafił Mu wiele oddać…
Idźmy do Betlejem wspólnie ze św. Józefem Kalasancjuszem!

Młodzieżowy Teatr ATMOSFERA


Ograniczenia

Ważne!

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 27 marca do 9 kwietnia 2021 w naszym kościele może przebywać jednocześnie 23 osób pozostali wierni uczestniczą na zewnątrz kościoła 1,5 m odległości od siebie.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą  maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na marzec 2021 brzmi:Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.

Przejdź do paska narzędzi