Zaproszenie na Podkarpackie Misterium Wielkopostne na Szlaku Architektury Drewnianej Podkarpacia

  • 0

Zaproszenie na Podkarpackie Misterium Wielkopostne na Szlaku Architektury Drewnianej Podkarpacia

Category : WYDARZENIA

Zapraszamy na Podkarpackie Misterium Wielkopostne do zabytkowych świątyń na Szlaku Architektury Drewnianej Podkarpacia.

Misterium oparte jest na Stacyjach Jerozolimskich odnalezionych w naszym regionie. To Droga Krzyżowa w całości śpiewana zarówno przez zespół jak i przez wiernych. Razem podążamy za Chrystusem drogą przez Mękę. Wyruszając na wędrówkę stajemy się nie tylko obserwatorami, ale przede wszystkim uczestnikami. Przeżywamy i rozważamy tę wielką Tajemnicę poprzez śpiew tradycyjnych Stacji Jerozolimskich ubogaconych rozmyślaniami zaczerpniętymi z podkarpackich pieśni pasyjnych i staropolskich kancjonałów. Misterium jest w tym roku częścią autorskiego
projektu opartego na tradycji Podkarpacia w ujęciu rocznym pt. “Dwanaście mgnień tradycji. Pieśń w porach roku.”

Tym razem wyruszamy na Szlak Architektury Drewnianej:
7 kwietnia o godz. 16.00 do Tyrawy Solnej w Dolinie Sanu
14 kwietnia o godz. 15.00 do Świątkowej Wielkiej w Beskidzie Niskim.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Barbara Bator i Zespół Muzyki Dawnej I Tradycyjnej Vox Angeli


Ograniczenia

Ważne!

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 27 marca do 9 kwietnia 2021 w naszym kościele może przebywać jednocześnie 23 osób pozostali wierni uczestniczą na zewnątrz kościoła 1,5 m odległości od siebie.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą  maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na marzec 2021 brzmi:Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.

Przejdź do paska narzędzi