Zaproszenie na Podkarpackie Misterium Wielkopostne na Szlaku Architektury Drewnianej Podkarpacia

  • 0

Zaproszenie na Podkarpackie Misterium Wielkopostne na Szlaku Architektury Drewnianej Podkarpacia

Category : WYDARZENIA

Zapraszamy na Podkarpackie Misterium Wielkopostne do zabytkowych świątyń na Szlaku Architektury Drewnianej Podkarpacia.

Misterium oparte jest na Stacyjach Jerozolimskich odnalezionych w naszym regionie. To Droga Krzyżowa w całości śpiewana zarówno przez zespół jak i przez wiernych. Razem podążamy za Chrystusem drogą przez Mękę. Wyruszając na wędrówkę stajemy się nie tylko obserwatorami, ale przede wszystkim uczestnikami. Przeżywamy i rozważamy tę wielką Tajemnicę poprzez śpiew tradycyjnych Stacji Jerozolimskich ubogaconych rozmyślaniami zaczerpniętymi z podkarpackich pieśni pasyjnych i staropolskich kancjonałów. Misterium jest w tym roku częścią autorskiego
projektu opartego na tradycji Podkarpacia w ujęciu rocznym pt. “Dwanaście mgnień tradycji. Pieśń w porach roku.”

Tym razem wyruszamy na Szlak Architektury Drewnianej:
7 kwietnia o godz. 16.00 do Tyrawy Solnej w Dolinie Sanu
14 kwietnia o godz. 15.00 do Świątkowej Wielkiej w Beskidzie Niskim.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Barbara Bator i Zespół Muzyki Dawnej I Tradycyjnej Vox Angeli


Przejdź do paska narzędzi