W Wielką Sobotę tradycyjne błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w parafii Strażów

  • 0

W Wielką Sobotę tradycyjne błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w parafii Strażów

W Wielką Sobotę tradycyjne błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w tym roku na zewnątrz kościoła (gromadzimy się wokół kościoła w odległości 1.5 m od siebie tam, gdzie stacje drogi krzyżowej) co pół godziny od 8:00 do 12:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8:00 – 12:00, od 15:00 – 18:00.

Rozpoczęcie Liturgii Paschalnej od godz. 18:00.
Przynosimy wodę w butelkach do poświęcenia. Rozpoczęcie obrzędów na schodach kościoła, nie ma poświęcenia ognia.


Ograniczenia

Ważne!

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 27 marca do 9 kwietnia 2021 w naszym kościele może przebywać jednocześnie 23 osób pozostali wierni uczestniczą na zewnątrz kościoła 1,5 m odległości od siebie.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą  maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na marzec 2021 brzmi:Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.

Przejdź do paska narzędzi