W najbliższy weekend nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy.

  • 0

W najbliższy weekend nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy.

Zegarki przestawimy o godzinę do tyłu w nocy z 29 na 30 października. Zmiana czasu na zimowy – już w nocy z soboty na niedzielę 29.10.2016 r. Pośpimy godzinę dłużej.

Zmiana z czasu letniego na zimowy, czyli astronomiczny nastąpi w nocy z soboty 29 października na niedzielę 30 października 2016 r. (ostatni weekend października). Już dziś zapiszcie sobie tę datę w waszych notesach i kalendarzach!

Przejście z czasu letniego na astronomiczny, potocznie zwany zimowym, skutkuje jedną dodatkową godziną w nocy z soboty na niedzielę zegarki przestawimy o godzinę do tyłu w nocy (wskazania cofamy o godz. 3:00 na 2:00) śpimy dłużej! To dobra wiadomość, szczególnie dla tych osób, które uwielbiają dłużej poleżeć w łóżku w niedzielny poranek.

Podróżującym w tym dniu przypominamy, że nocne pociągi przyjadą na stacje docelowe z 60-minutowym opóźnieniem, o ile będą w trasie o godzinie 3.00! Przy zmianie czasu na letni podróżni muszą uzbroić się w cierpliwość – pociągi zatrzymują się na godzinę na najbliższej stacji, by jechać zgodnie z rozkładem.

Konieczność dostosowania wskazań zegarków – cofnięcie o godzinę – jest, na szczęście, coraz mniej kłopotliwa. Wskazania w większości urządzeń elektronicznych, takich jak telefony komórkowe, tablety, komputery, czy zegarki elektroniczne są korygowane w sposób automatyczny. Dzięki temu możemy bez obaw o pomyłkę zerknąć w niedzielny poranek na czas w naszym smartfonie.

Przestawianie zegarków co pół roku jest motywowane troską o gospodarkę. Celem zmiany czasu jest efektywniejsze wykorzystanie światła dziennego i zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. W całej Unii Europejskiej do czasu zimowego wraca się w ostatnią niedzielę października, a na czas letni przechodzi się w ostatnią niedzielę marca. Obecnie rozróżnienie na czas zimowy i letni stosuje się w prawie 70 krajach na świecie.


Leave a Reply

Ograniczenia

Ważne!

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 27 marca do 9 kwietnia 2021 w naszym kościele może przebywać jednocześnie 23 osób pozostali wierni uczestniczą na zewnątrz kościoła 1,5 m odległości od siebie.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą  maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na marzec 2021 brzmi:Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.

Przejdź do paska narzędzi