Przygotowanie do Spowiedzi przedświątecznej.

  • 0

Przygotowanie do Spowiedzi przedświątecznej.

Category : ARTYKUŁY

Jak się przygotowujesz w mojej obecności, tak się i spowiadasz przede Mną; kapłanem się tylko zasłaniam. Nigdy nie rozbieraj, jaki jest ten kapłan, którym się zasłoniłem, i tak się odsłaniaj w spowiedzi, jako przede Mną, a duszę twoją napełnię światłem moim. (Dz. 1725)

Niebawem w naszej diecezji rozpocznie się przedświąteczna spowiedź. W wielu parafiach zaplanowano całodniowe i całonocne dyżury w konfesjonałach. Dzięki temu, każdy z wiernych będzie mógł skorzystać z sakramentu pokuty, który jest jednym z najważniejszych elementów przygotowujących do spotkania z Nowonarodzonym Panem.

– Bóg pragnie wejść do naszych serc. Kiedy wraz z Nim przezwyciężymy pokusy grzechu, z pewnością powrócą do naszych serc: raj i niebo, bliskie człowieczemu sercu. Nie trzeba bać się wyznawać swoich grzechów. Trzeba wydobyć je na zewnątrz przed Jezusem w sakramencie pokuty. On czeka na człowieka, pragnie zamieszkać w sercu każdego z nas. – mówi Ks. Biskup Jan Niemiec

Przygotowanie do Spowiedzi – http://www.katolik.pl/przygotowanie-do-spowiedzi-swietej,642,416,cz.html


Przejdź do paska narzędzi