Ogłoszenia duszpasterskie 3 Niedziela Adwentu – „GAUDETE” – 11.12.2016r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 3 Niedziela Adwentu – „GAUDETE” – 11.12.2016r.

1. Jutro wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Grupy dla Intronizacji NSPJ w Parafii.

2. We wtorek 13 grudnia br. 35 rocznica ogłoszenia Stanu Wojennego. Dzień szczególnej modlitwy w Intencji Kościoła, Ojca Świętego Franciszka i Ojczyzny.

3. 14 grudnia w środę po Mszy św. będzie Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy w ramach „Mostu Modlitewnego” WSD w Rzeszowie i Parafii Diecezji Rzeszowskiej. Na Msze św. i Nabożeństwo w intencji powołań Kapłańskich, za powołanych oraz za wspólnoty parafialne zapraszam wszystkich parafian, a szczególnie rodziców kapłanów, członków stowarzyszenia przyjaciół WSD w Rzeszowie, siostry i braci z Żywego Różańca, Grupy Parafialne, Ministrantów. O duchową łączność prosimy ludzi chorych i cierpiących.

4. W dniach od 17 – 24.XII bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Spowiedź Adwentowa w Naszej Parafii odbędzie się we wtorek 20 grudnia 2016 r.

5. W piątek 16.XII rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus, to też trzeci piątek miesiąca, Caritas będzie odmawiał koronkę do Miłosierdzia Bożego.

6. W tym tygodniu w środę, piątek i sobotę wypadają kwartalne dni modlitw (dawne suche dni) w intencji prawdziwie chrześcijańskiego życia rodzin. Zachęca się do składania ofiar na rzecz ubogich (podarunki świąteczne), do pielęgnowania chrześcijańskich zwyczajów w rodzinie.

7. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca, składka na ogrzewanie kościoła. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Rapiej Aleksandry.

8. Radni Parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na ogrodzenie kościoła parafialnego.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na poniedziałek i sobotę do sprzątania kościoła proszę następujące osoby:1)Anna Misiewicz 2)Iwona Mazur 3)Wiktoria Bieda 4)Elżbieta Rosińska 5)Bożena Lew 6)Aneta Gancarz 7)Grażyna Krupa 8)Anna Dudek 9)Krzysztof Tama.

10. Roraty w poniedziałek, środę, czwartek o godz.17:00, we wtorek, w piątek i w sobotę o godz.7:00 (nie ma Mszy św. po południu).

11. Są jeszcze do nabycia świece Caritasu na stół wigilijny, duże w cenie 12 zł jako pomoc dla biednych dzieci. Uzyskaną nadwyżkę z ofiar złożonych za świece pozostanie do dyspozycji w parafii na pomoc potrzebującym rodzinom z naszego terenu.
12. Pan Organista zakończył roznoszenie opłatków świątecznych na stół wigilijny. Pragnie podziękować  Parafianom za serdeczne przyjęcie i złożyć serdeczne Bóg zapłać za ofiarność. Rodziny, które nie otrzymały opłatków mogą je otrzymać u pana organisty bezpośrednio w kościele po każdej Mszy św. w niedzielę oraz dni powszednie.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życiaźródło: youtube.com


Przejdź do paska narzędzi