Przewodniczący Episkopatu dziękuje Papieżowi za wpisanie wspomnienia św. Siostry Faustyny do Ogólnego Kalendarza Rzymskiego

  • 0

Przewodniczący Episkopatu dziękuje Papieżowi za wpisanie wspomnienia św. Siostry Faustyny do Ogólnego Kalendarza Rzymskiego

Dzisiejsza radość ze świętowania 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II została pomnożona przez informację o włączeniu wspomnienia świętej  Siostry Faustyny Kowalskiej do kalendarza liturgicznego Kościoła na całym świecie – napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w liście do Papieża Franciszka.

Przewodniczący Episkopatu zauważył, że „orędzie o Bożym Miłosierdziu, które przekazała światu Helena Kowalska, było jednym z bardziej charakterystycznych rysów pontyfikatu papieża Polaka”. Dodał również, że jak pokazuje obecna sytuacja w świecie – jest ono cały czas potrzebne i aktualne.

„Opatrznościowa zbieżność daty rocznicy urodzin Jana Pawła II i ogłoszenia wpisania wspomnienia św. Siostry Faustyny do kalendarza liturgicznego na całym świecie raz jeszcze umacnia nasze przekonanie o Karolu Wojtyle, jako o papieżu Bożego Miłosierdzia – miłosierdzia, którego tak bardzo potrzebuje ludzie na całym świecie” – podkreślił abp Stanisław Gądecki.

BP KEP

Publikujemy pełną treść listu:

Wasza Świątobliwość,

Dzisiejsza radość ze świętowania 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II została pomnożona przez informację, którą przed chwilą otrzymaliśmy z Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, o włączeniu wspomnienia świętej  Siostry Faustyny Kowalskiej do kalendarza liturgicznego Kościoła na całym świecie.

Głoszenie orędzie o Bożym Miłosierdziu, które przekazała światu Helena Kowalska, było jednym z bardziej charakterystycznych rysów pontyfikatu papieża Polaka. Jak pokazuje obecna sytuacja w świecie – jest ono cały czas potrzebne i aktualne. Opatrznościowa zbieżność daty rocznicy urodzin Jana Pawła II i ogłoszenia wpisania wspomnienia św. Siostry Faustyny do kalendarza liturgicznego na całym świecie raz jeszcze umacnia nasze przekonanie o Karolu Wojtyle, jako o papieżu Bożego Miłosierdzia – miłosierdzia, którego tak bardzo potrzebuje ludzie na całym świecie.

Raz jeszcze zapewniam Waszą Świątobliwość o wdzięcznej modlitwie Kościoła w Polsce w Jego intencji.

+Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, dnia 18 maja 2020 roku

Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

w niedzielę w czasie epidemii : o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 16:00.

w dni powszednie o godz. 18:00

Bez limitu wiernych w kościołach!

Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17:40, w niedzielę o godz. 15:40.

Od soboty 30 maja uroczystości religijne i pogrzeby

Zniesienie obostrzeń obejmie kościoły i inne miejsca sprawowania kultu religijnego. Tutaj limit osób również przestaje obowiązywać od soboty 30 maja. Podobnie z uroczystościami pogrzebowymi – nie będzie obowiązywał dotychczasowy limit 50 osób.

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni  i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na maj 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Za diakonów. Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie