Przewodniczący Episkopatu dziękuje Papieżowi za wpisanie wspomnienia św. Siostry Faustyny do Ogólnego Kalendarza Rzymskiego

  • 0

Przewodniczący Episkopatu dziękuje Papieżowi za wpisanie wspomnienia św. Siostry Faustyny do Ogólnego Kalendarza Rzymskiego

Dzisiejsza radość ze świętowania 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II została pomnożona przez informację o włączeniu wspomnienia świętej  Siostry Faustyny Kowalskiej do kalendarza liturgicznego Kościoła na całym świecie – napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w liście do Papieża Franciszka.

Przewodniczący Episkopatu zauważył, że „orędzie o Bożym Miłosierdziu, które przekazała światu Helena Kowalska, było jednym z bardziej charakterystycznych rysów pontyfikatu papieża Polaka”. Dodał również, że jak pokazuje obecna sytuacja w świecie – jest ono cały czas potrzebne i aktualne.

„Opatrznościowa zbieżność daty rocznicy urodzin Jana Pawła II i ogłoszenia wpisania wspomnienia św. Siostry Faustyny do kalendarza liturgicznego na całym świecie raz jeszcze umacnia nasze przekonanie o Karolu Wojtyle, jako o papieżu Bożego Miłosierdzia – miłosierdzia, którego tak bardzo potrzebuje ludzie na całym świecie” – podkreślił abp Stanisław Gądecki.

BP KEP

Publikujemy pełną treść listu:

Wasza Świątobliwość,

Dzisiejsza radość ze świętowania 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II została pomnożona przez informację, którą przed chwilą otrzymaliśmy z Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, o włączeniu wspomnienia świętej  Siostry Faustyny Kowalskiej do kalendarza liturgicznego Kościoła na całym świecie.

Głoszenie orędzie o Bożym Miłosierdziu, które przekazała światu Helena Kowalska, było jednym z bardziej charakterystycznych rysów pontyfikatu papieża Polaka. Jak pokazuje obecna sytuacja w świecie – jest ono cały czas potrzebne i aktualne. Opatrznościowa zbieżność daty rocznicy urodzin Jana Pawła II i ogłoszenia wpisania wspomnienia św. Siostry Faustyny do kalendarza liturgicznego na całym świecie raz jeszcze umacnia nasze przekonanie o Karolu Wojtyle, jako o papieżu Bożego Miłosierdzia – miłosierdzia, którego tak bardzo potrzebuje ludzie na całym świecie.

Raz jeszcze zapewniam Waszą Świątobliwość o wdzięcznej modlitwie Kościoła w Polsce w Jego intencji.

+Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, dnia 18 maja 2020 roku


Przejdź do paska narzędzi