Przewodniczący Episkopatu dziękuje Papieżowi Franciszkowi za Mszę św. przy grobie św. Jana Pawła II

  • 0

Przewodniczący Episkopatu dziękuje Papieżowi Franciszkowi za Mszę św. przy grobie św. Jana Pawła II

Dziękuję za Eucharystię, celebrowaną dzisiaj przy grobie św. Jana Pawła II oraz za życzliwe wspomnienie i słowo o świętym papieżu z Polski  – napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w liście do Ojca Świętego Franciszka.

W imieniu wiernych i pasterzy Kościoła w Polsce Przewodniczący Episkopatu wyraził wdzięczność Ojcu Świętemu Franciszkowi za wszystkie gesty bliskości i życzliwości kierowane wobec Polaków w związku z setną rocznicą urodzin św. Jana Pawła II.

„Dziękujemy za pamięć o papieżu, który przez 27 lat swojego pontyfikatu tak bardzo przybliżył papiestwo światu, a Polskę związał jeszcze bardziej ze Stolicą Świętą” – napisał abp Gądecki.

„Chciałbym również przekazać wyrazy naszej wdzięczności wobec zapowiedzi nowej daty Mszy Świętej, pod przewodnictwem Waszej Świątobliwości, w ramach międzynarodowej pielgrzymki do Rzymu, która połączy ludzi z całego świata w dziękczynieniu za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II” – czytamy w liście do Papieża Franciszka.

Abp Gądecki zapewnił też Ojca Świętego o modlitwie w Jego intencji za wstawiennictwem świętego Papieża Polaka.

BP KEP

Publikujemy pełną treść listu:

Wasza Świątobliwość,

W imieniu wiernych i pasterzy Kościoła w Polsce wyrażam naszą wdzięczność za wszystkie gesty bliskości i życzliwości kierowane wobec Polaków, w związku z setną rocznicą urodzin świętego Jana Pawła II.

Dziękujemy za pamięć o papieżu, który przez 27 lat swojego pontyfikatu tak bardzo przybliżył papiestwo światu, a Polskę związał jeszcze bardziej ze Stolicą Świętą.

Dziękuję za Eucharystię, celebrowaną dzisiaj przy grobie św. Jana Pawła II oraz za życzliwe wspomnienie i słowo o świętym papieżu z Polski.

Chciałbym również przekazać wyrazy naszej wdzięczności wobec zapowiedzi nowej daty Mszy Świętej, pod przewodnictwem Waszej Świątobliwości, w ramach międzynarodowej pielgrzymki do Rzymu, która połączy ludzi z całego świata w dziękczynieniu za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II.

Zapewniam Ojca Świętego o naszej modlitwie w Jego intencji, upraszając wstawiennictwa świętego papieża Polaka.

+Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, dnia 18 maja 2020 roku


Ograniczenia ilości wiernych

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 7 do 29 listopada br. w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 31 osób.

Ważne!

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na listopad 2020 brzmi:Intencja powszechna: Sztuczna inteligencja. Módlmy się, aby postęp w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji zawsze pozostawał w służbie ludzkiego istnienia..

Przejdź do paska narzędzi