Papież zachęca Polaków do działań na rzecz pokoju

  • 0

Papież zachęca Polaków do działań na rzecz pokoju

Niech pamięć o Akcji „Reinhardt” rozbudzi we wszystkich pragnienie i działania na rzecz pokoju – powiedział papież Franciszek w pozdrowieniach do pielgrzymów polskich podczas środowej audiencji generalnej.

Publikujemy pełny tekst pozdrowień:

Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich. W poniedziałek, Centrum Relacji Katolicko- Żydowskich im. Abrahama Heschela Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego upamiętniło rocznicę „Akcji Reinhardt”. W czasie II wojny światowej spowodowała ona zagładę prawie dwóch milionów osób, głównie pochodzenia żydowskiego. Niech pamięć o tym strasznym wydarzeniu rozbudzi we wszystkich pragnienie i działania na rzecz pokoju. Z serca błogosławię was tu obecnych i waszych rodaków.

vaticannews / BP KEP


Przejdź do paska narzędzi