Papież podziękował Polakom za wspieranie Ukrainy

  • 0

Papież podziękował Polakom za wspieranie Ukrainy

Papież Franciszek podziękował Polakom za wspieranie Kościoła na Ukrainie. Tym samym nawiązał do obchodzonego w naszym kraju – w drugą niedzielę Adwentu – Dnia Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, w którego centrum w tym roku stoi doświadczona wojną Ukraina. Zachęcił też do modlitwy w intencji pokoju dla umęczonego narodu ukraińskiego.

Ojciec Święty mówił o tym w pozdrowieniach po modlitwie Anioł Pański.„Pozdrawiając Polaków pragnę podziękować tym wszystkim, którzy wspierają Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie – mówił Franciszek. – W najbliższy czwartek będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jej wstawiennictwu zawierzajmy naszą modlitwę w intencji pokoju, szczególnie dla umęczonego narodu ukraińskiego.

Tekst i zdjęcie: Radio Watykańskie/vatican.va


Przejdź do paska narzędzi